Translate

неділя, 24 червня 2018 р.

Чи можливо укласти договір про одноразову сплату ЄСВ до досягнення 16-річного віку?

    Осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ визначено платниками єдиного внеску.
     Відповідно до абзацу 5 ч. 1 ст. 10 цього Закону встановлено, що особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, і не належать до платників єдиного внеску, визначених п. 4 та 5 ч. 1 цієї статті, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано ВРУ, мають право на добровільну сплату ЄСВ.
    При цьому Законом про ЄСВ передбачено одноразову сплату ЄСВ за попередні періоди, у яких особа не підлягала загальнообов’язковому держсоцстрахуванню, у тому числі за період з 01.01.2004 р. до 31.12.2010 р., яку можна здійснювати за окремим договором (абз. 1 ч. 5 ст. 10 цього Закону).
    Водночас Законом про ЄСВ установлено вікове обмеження щодо добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та відповідно періоду, з якого така особа може підлягати такому страхуванню. Участь фізосіб у загально­обов’язковому державному пенсійному страхуванні, які не досягли 16-річного віку, чинним законодавством про загально­обов’язкове державне соціальне страхування не передбачено.

Джерело:  Чи можливо укласти договір про одноразову сплату ЄСВ до досягнення 16-річного віку? // Пенсійний кур’єр. - 2018. - № 23. -  С. 4.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар