Translate

понеділок, 18 лютого 2019 р.

Щодо призначення пенсії по інвалідності

    Які первинні документи має додати до облікової я пенсійної справи учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1, особа з Інвалідністю внаслідок війни II групи в разі переходу з пенсії за віком на пенсію по інвалідності відповідно до ст. 54 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабміну від 23.11.2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»?
    Яка середня зарплата (дохід) у середньому на одну особу в цілому в Україні має застосовуватися при цьому для обчислення пенсії?
М. Олексієнко, м. Полтава


      Відповідь. За статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі — Закон) пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, можуть призначатися на бажання громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986—1990 рр., у розмірі відшкодування фактичних збитків, що визначається згідно із законодавством.

Про призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною

    Мій чоловік з 2004 р. постійно одержував до своєї ш пенсії надбавку за особливі заслуги в розмірі 35% прожиткового мінімуму, але 11 червня 2018 р. він помер. У якому розмірі мають мені виплачувати надбавку: 70% надбавки, що платили чоловікові до 11 червня 2018 p., чи за меншим процентом?
Г. Носаньова, Донецька обл.


    Відповідь. За Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (далі — Закон) пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, культури, освіти, охорони здоров'я тощо.

Щодо оплати праці у вихідні та святкові дні

     На підприємстві встановлено п'ятиденний 40-годинний робочий тиждень, з двома вихідними днями в суботу та неділю за однакової тривалості часу роботи за день упродовж робочого тижня й зменшенням тривалості роботи напередодні святкових і неробочих днів.
    Як визначити, чи проводилася робота в неробочий день у межах місячної норми робочого часу чи понад таку норму, якщо працівник частину місяця перебував у щорічній оплачуваній відпустці, а частину — працював у робочі та вихідні дні?
Г. Антонов, м. Дніпро


     Відповідь. За статтею 107 КЗпП робота у святковий і неробочий день (ч. 4 ст. 73) оплачується у подвійному розмірі працівникам, які одержують місячний оклад; у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад — якщо робота у святковий і неробочий день провадилася в межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад — якщо робота провадилася понад місячну норму.

Про зарахування до стажу роботи та оплату листка непрацездатності

  Чи зараховується період проходження кандидатом спеціальної підготовки в Національній школі суддів України до періоду, що дає право на щорічну основну відпустку, та до стажу роботи, що дає право на надбавку за стаж роботи в державних органах?
    Хто оплачує листок непрацездатності в разі хвороби кандидата під час проходження такої спеціальної підготовки?
А. Тимощук, м. Київ


    Відповідь. За статтею 77 Закону України від 02.06.2016 р. № 1402 «Про судоустрій і статус Суддів» (далі — Закон № 1402) спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну та практичну підготовку судді в Національній школі суддів України. Спеціальна підготовка проводиться впродовж 12 місяців (якщо інший строк не визначений рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України) за рахунок коштів Державного бюджету України. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі посадового окладу помічника судді місцевого суду.

Щодо встановлення оплати праці

    Чи потрібен дозвіл міністерства для встановлення оплати праці тренерсько-викладацькому складу спортивних шкіл у розмірі нормативів за підготовку одного учня-спортсмена, який входить до складу національної збірної команди України?
Н. Зінченко, м. Одеса 

    Відповідь. Згідно з пунктом 6 додатка 6 до наказу Мінсім'ямолодьспорту від 23.05.2006 р. № 2097 «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій фізичної культури і спорту» (далі — наказ № 2097) праця тренера-викладача оплачується на підставі:

Про надбавку за вислугу років

    Чи має право на надбавку за вислугу років завідувач навчального відділу спеціалізованої дитячо-юнацької  школи олімпійського резерву?
Т. Котляр, м. Одеса


    Відповідь. Порядок виплати щомісячної надбавки за вислугу років окремим категоріям працівників спортивних шкіл та спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю затверджений наказом № 2850 (далі — Порядок).

Про надбавку за вислугу років

    Чи потрібно нараховувати доплату за вислугу років тренерам-викладачам абонементних груп з плавання, які працюють у дитячо-юнацькій спортивній школі?
О. Пилипенко, Миколаївська обл.


    Відповідь. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 р. № 660 «Про встановлення окремим категоріям працівників спортивних шкіл та спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю надбавки за вислугу років та грошової винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов'язків» Держкомспорту України було ухвалено наказ від 29.12.2002 р. № 2850, зареєстрований у Мін'юсті України 18.02.2003 р. за № 135/7456 (далі — наказ № 2850).

Право на допомогу на оздоровлення

    Чи мала право адміністрація дитячо-юнацької спортивної школи (директор, бухгалтер) не нараховувати допомогу на оздоровлення до відпустки працівникові, який подав заяву про звільнення?
Л. Кожух, Хмельницька обл.

    Відповідь. Згідно з підпунктом «б» п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08. 2002 р. № 1298 « Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих закладів бюджетної сфери» (зі змінами) наказом Мінсім'ямолодьспорту України від 23.09.2005 р. № 2097 «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту», зареєстрованим у Мін'юсті України 20.10.2005 р. за № 1236/11516 (зі змінами, далі — наказ № 2097), керівники бюджетних установ мають право надавати працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в сумі не більш ніж один посадовий оклад на рік (крім матеріальної допомоги на поховання).

неділя, 17 лютого 2019 р.

У 2019 році змінився порядок справляння туристичного збору

Прес-служба Державної фіскальної служби України
    З початку цього року набули чинності зміни щодо розміру ставки, бази справляння та порядку сплати туристичного збору, які сприятимуть децентралізації та зміцненню економічної бази регіонів.
    Туристичний збір є місцевим збором, основні елементи якого визначаються відповідними сільськими, селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад. Таким чином ради, у межах наданих їм Податковим кодексом України повноважень, можуть контролювати стан розвитку туристичної галузі на підвідомчих територіях шляхом встановлення економічно доцільних ставок туристичного збору. Ради також визначають й перелік податкових агентів цього збору.

Як поскаржитись на якість житлово-комунальних послуг?

    Якщо якість опалення, водопостачання чи інших комунальних послуг не задовольняє споживача, він має право поскаржитися на це та вимагати перерахунку вартості послуг. EtCetera дізнавався, як це можна зробити.
    ФАКТ. Наприкінці 2018 року Кабмін затвердив Постанову, яка визначає порядок перевірки якості надання комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком. Цей документ регламентує механізм оскарження пред’явлених рахунків за утримання будинку та прибудинкової території, тепло, водопостачання, водовідведення та вивезення сміття в разі, якщо ці послуги надаються неякісно або не повною мірою.

Перерахунок пенсії: більшість українських пенсіонерів з 1 березня отримають підвищені соціальні виплати

    Навесні в Україні запрацюють нові правила осучаснення пенсії. Так, з метою забезпечення індексації пенсії за кожний рік проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показання середньої заробітної плати, інформує Ukr.Media.
    Пенсії в Україні раніше підвищували тільки на відсоток від прожиткового мінімуму, проте вже з березня їх будуть перераховувати за новою формулою.

четвер, 14 лютого 2019 р.

Щодо продовження відпустки

    Якщо працівник захворів під час відпустки, то після закінчення хвороби його щорічна відпустка автоматично продовжується на відповідну кількість днів хвороби чи потрібно писати заяву для її продовження?
Т. Якименко, м. Дніпро


   Відповідь. Підстави для перенесення або продовження щорічної відпустки передбачені ст. 11 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон).

Про оформлення заяви на відпустку в електронній формі

    Чи буде відповідати вимогам трудового законодавства оформлення працівниками заяв про надання щорічних відпусток в електронній формі в системі електронного документообігу та наказів про надання щорічних відпусток в електронній формі в цій самій системі?
Н. Рогуліна, м. Харків


    Відповідь. Використання електронного цифрового підпису, електронних документів, а також організаційно-правові засади електронного документообігу регулюються, зокрема, законами України «Про електронний цифровий підпис» і «Про електронні документи та електронний документообіг».

Надання відпустки на час іспитів у вечірній школі

    За минулий рік власник відмовив працівниці в наданні оплачуваної відпустки для підготовки та здачі випускних іспитів за 11 клас вечірньої школи і надав відпустку без збереження зарплати. Чи правильно це?
Г. Степанова, Житомирська обл. 

    Відповідь. За статтею 202 КЗпП працівникам, які проходять виробниче навчання або навчаються в навчальних закладах без відриву від виробництва, власник або уповноважений ним орган повинен створювати потрібні умови для поєднання роботи з навчанням.

Про доплату до мінімальної зарплати

    Працюю медичним статистиком у ЦРЛ повний робочий день з посадовим окладом — 2555 грн. Держава доплачувала різницю до мінімальної зарплати — 3723 грн. Коли йшла в щорічну оплачувану відпустку, розрахунок сум для її оплати проводився з мого посадового окладу згідно з відпрацьованим часом. Чи повинні були мені доплачувати різницю до мінімальної зарплати, коли перебувала в щорічній відпустці?
Л. Головань, Сумська обл.

 

    Відповідь. За статтею З1 Закону України «Про оплату праці» (далі — Закон) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
    Частиною 2 ст. З1 Закону визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний і надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових та ювілейних дат.