З 20 листопада по 12 грудня проходить XV Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA на Чернігівщині під гаслом "Рівні рівності".
10 грудня у Міжнародний день захисту прав людини в читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка до тижня правових знань відбулася презентація фільму XV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA "Крихка свобода".
Довідково:10 грудня у Міжнародний день захисту прав людини в читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка до тижня правових знань відбулася презентація фільму XV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA "Крихка свобода".
Кінематографісти об'єднання Вавилон'13 та студії DocNoteFilms, спільно з правозахисниками Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ) створили 35-хвилинну документальну картину про долі чоловіків і жінок, які були ув'язнені в підвалі приміщення колишньої Луганської ОДА, одразу ж після окупації регіону.
П'ять колишніх полонених діляться з глядачем своєю історією в контексті сьогодення України, від Революції Гідності до окупації Криму та східних регіонів країни.
ЛОДА – приміщення Луганської обласної державної адміністрації, яке з початку захоплення незаконними збройними формуваннями перетворилося на одне з понад 200 місць несвободи на захопленій території.
Фільм, серед іншого, було показано в Польщі для учасників конференції з прав людини ОБСЄ та в Українському домі у Варшаві. Надалі плануються презентації фільму в різних містах України.
В Україні фільм було презентовано у Сєвєродонецьку, Слов'янську, Дніпрі, Теребовлі та Києві.
Режисер фільму – Костянтин Кляцкін, оператор-постановник – Павло Липа, композитор – Роман Вишневський, звукорежисер – Василь Явтушенко, виконавчий продюсер – Сергій Малярчук, художник – Ласло Алмаші, дизайнер анімації – Сергій Григор'єв, пошук героїв та змістовне консультування – Володимир Щербаченко, Ганна Янова.
На презентацію стрічки завітали студенти, викладачі, громадськість міста. Після показу фільму глядачі мали змогу поспілкуватися з режисером фільму, продюсером та фахівцями з комунікацій Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
"Для нас було важливо, щоб у фільмі герої поділилися з глядачами власними переживаннями. Із 18 людей, з якими ми спілкувалися, п'ятеро – погодились розповісти свої історії перед камерою. На основі цих спогадів ми створили короткометражний фільм, – розповів режисер фільму Костянтин Кляцкін. – Ми зробили кіно про людей, які потрапили у полон за свої переконання. Це не військові, це звичайні українці, які у критичний момент зробили вибір – і за це стали в'язнями".
"Ми намагались передати відчуття крихкості тієї свободи, яку маємо, але не відчуваємо. Чим більше ми будемо говорити про цю тему, тим краще для нашого суспільства", – підкреслив режисер.
"На екрані ви почули історії п'яти людей, а насправді скільки їх залишилося не розказаних. Однак ви ніколи, можливо, і не почуєте про цю проблему, бо постраждалі не захочуть про неї розказати", – звернувся режисер до глядачів.
Кінострічка викликала у присутніх багато питань, коментарів.
Немає коментарів:
Дописати коментар