Так, можна. Статус безробітного надається особам, які зазначені в частині першій статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» (далі — Закон), з першого дня реєстрації в територіальному органі на підставі заяви (зокрема поданої засобами електронної ідентифікації) у разі відсутності підходящої роботи, підбір якої здійснюється відповідно до статті 46 цього Закону.
Відповідно до частини 51 розділу XI Закону, на період дії карантину статус безробітного надається без вимог до наявності підходящої роботи.
При цьому особам, звільненим з останнього місця роботи за угодою сторін (пункт 1 етапі 36 КЗпП України), тривалість виплати допомоги по безробіттю відповідно до пункту 1 частини п'ятої етапі 31 Закону України
«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2020 № 1533 (далі - Закон 1533) скорочується на 90 календарних днів.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 розділу IV Порядку надання допомоги по безробіттю, зокрема одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06.04.2020 № 624, у разі звільнення з останнього місця роботи за угодою сторін виплата допомоги по безробіттю скорочується з 271-го календарного дня, особам передпенсійного віку—з 631 календарного дня після призначення допомоги по безробіттю.
Наразі відповідно до пункту З2 розділу VIII Закону 1533 для осіб, звільнених у період карантину з останнього місця роботи за власним бажанням та угодою сторін, загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 270 календарних днів.
Джерело: Умови призначення, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю // Пенсійний кур'єр. - 2021. - № 16. - С. 4.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар