Translate

четвер, 8 липня 2021 р.

Розірвання шлюбу без присутності одного із подружжя

    Чоловік — громадянин Нігерії. Після одруження ми жили в Україні, але нині він повернувся на батьківщину і вимагає, щоб я їхала також. Хочу розлучитись. Як це правильно зробити без нього?
Інна, м. Одеса


    Здійснити розірвання шлюбу можливо як у РАЦС, так і через звернення із позовною заявою про розірвання шлюбу до суду.


    Відповідно до ст. 106 Сімейного кодексу України, подружжя, яке не має дітей, має право подати до РАЦС заяву про розірвання шлюбу. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати її до РАЦС, то таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.
    Розірвання шлюбу без присутності одного із подружжя може відбуватися і у судовому порядку. У разі неможливості виїхати до місця проживання відповідача чинне законодавство України передбачає, що за домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них, тобто у даному випадку за місцем проживання позивача. Головне встановити останнє фактичне місце проживання відповідача — громадянина іноземної держави і на цю адресу буде направлено позовну заяву. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.

  Джерело: Розірвання шлюбу без присутності одного із подружжя // Жінка. - 2021. - № 4. - С. 35.

Журнал знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41  

Немає коментарів:

Дописати коментар