З-12
Забезпечення прав і свобод людини в Україні в умовах поширення коронавірусної інфекції (Covid-19): особливості і шляхи удосконалення / Центр Разумкова. — Київ : Заповіт, 2020. — 60 с.
342(477)
К 18
Кампо В. М. Конституція і становлення конституційної демократії в Україні (2014—2018 роки) / Володимир Кампо. — Вид. здійснено коштом авт. — Київ : Зелений пес : Гамазин, 2019. — 170, [1] с. : портр. — (Конституційна просвіта). — Післямова англ. — Бібліогр.: с. 161 та в кінці розд.
«Чому бідні? Бо дурні. Чому дурні? Бо не вчаться», — істина українських реалій, на які ми за звичкою киваємо, але не поспішаємо змінювати. Проте саме зі знання й розуміння своєї Конституції народом і починається шлях до кращого життя. На сторінках цієї книги читач знайде відповіді на безліч суспільно-правових питань щодо становлення конституційної демократії в Україні, реформи судової влади, особливостей функціонування окремих конституційних інститутів, кризових явищ під час переходу до конституційної демократії й перспектив України на шляху до утвердження конституційних цінностей: захисту гідності й прав людини, верховенства права тощо.
Для широкого громадського загалу, державних і муніципальних службовців, викладачів і студентів, які вивчають конституційне право, історію, політологію й інші гуманітарні науки, для депутатів усіх рівнів рад, активістів громадянського суспільства, представників ЗМІ, громадських організацій, юристів-практиків тощо.
342(477)
К 65
Конституція і конституційні зміни в Україні : зб., присвячений пам’яті Віктора Мусіяки / [Центр Разумкова ; упоряд. П. Стецюк]. — Київ : Заповіт, 2020. — 297 с. — Бібліогр. в підрядк. прим.
Збірник присвячено пам’яті відомого українського вченого-правознавця, державного та громадсько-політичного діяча В. Мусіяки (1946-2019 рр.). Видання містить наукові статті з актуальних проблем сучасного конституційного розвитку України, стану Основного Закону держави та перспектив внесення змін до нього, захисту прав людини, розвитку основних конституційно-правових інститутів. Окрему увагу присвячено постаті В. Мусіяки, його науковій та суспільно-політичній діяльності.
340.1(477)
М 63
Мірило верховенства права (правовладдя) національного рівня: практика України = Rule of law checklist at national level: case of Ukraine / [Венгер В. та ін. ; за заг. ред. М. Козюбра]. — Київ : [б. в.], 2020. —143 с.
Видання підготовлено в рамках спеціального дослідження, що його проведено експертами Центру дослідження проблем верховенства права та його втілення в національну практику України Національного університету «Києво-Могилянська академія»
за підтримки проекту Офісу Ради Європи в Україні « Підтримка конституційних і правових реформ, конституційне правосуддя та допомога Верховній Раді у проведенні реформ, спрямованих на підвищення її ефективності» в рамках Плану дій для України
на 2018-2021 роки.
343.4(477)
М 65
Місто, з якого почалася війна / [Євгенія Бардяк та ін.]. — Вид. 2-ге, допов. — Київ : Ямчинський О. В., 2020. — 251 с.
Під час підготовки звіту було використано матеріали, люб’язно надані ГО Truth Hounds.
Цю частину звіту, підготовлену та представлену УГСПЛ, присвячено загальному висвітленню діяльності незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувачу І. В. Гіркіну під час захоплення та окупації міста Слов’янськ у
2014 році.
С 76
Становище правозахисників та громадських активістів в Україні у 2020 році : аналіт. доповідь / Центр прав людини ZMINA. — Київ : [б. в.], 2020. — 141 с.
У цій доповіді проаналізовано міжнародні документи, національне законодавство та умови, у яких відбувалася правозахисна та громадська діяльність окремих осіб і організацій на підконтрольній уряду території України впродовж 2020 року.
Розглянуто ключові проблеми, з якими стикаються правозахисники та громадські активісти, наведено окремі випадки переслідувань правозахисників і громадських активістів, зокрема кримінального, цивільного та адміністративного, погроз, фізичного насильства (включно з убивствами, побиттям і пошкодженням майна), стеження й дискредитаційних кампаній, перешкоджання мирним зібранням тощо.
Доповідь розраховано на представників органів державної влади, міжнародних та міжурядових організацій, журналістів, правозахисників і громадських активістів.
343.9
Т 41
Тимошенко В. І. Теоретичні проблеми кримінології : зб. наук. праць / В. І. Тимошенко ; Нац. акад. внутр. справ. — Київ : Маслаков, 2021. — 300 с. : іл. — Бібліогр. в підрядк. прим.
До збірника увійшли статті В. І. Тимошенко, присвячені актуальним теоретичним проблемам кримінології. Автор аналізує матеріали, що розкривають історію кримінології, характеризує окремі кримінологічні теорії, розглядає сутність злочинності, її еволюцію, особистість злочинця, сутність кримінальної агресії, окремі види злочинності, девіантну поведінку, фактори корупції, проблеми безпеки суспільства, тіньової економіки, маргіналізацію суспільства як криміногенний фактор тощо. Наводяться відомості про вчених-юристів, кримінологів, соціологів, які зробили істотний внесок у розвиток науки кримінології. у ряді статей розглядаються погляди мислителів минулого щодо злочинності та її попередження.
Збірник розрахований на науковців, викладачів, докторантів, аспірантів, ад'юнктів, студентів та курсантів вищих закладів освіти, співробітників органів кримінальної юстиції, а також усіх, хто цікавиться проблемами кримінології.
Немає коментарів:
Дописати коментар