Чи можливо і як оформити спадщину в Україні "дистанційно", будучи за кордоном? Це питання часто цікавить громадян України, які перебувають за межами країни, але мають правові зв'язки і спадкодавців в Україні. Більше того, ця тема стала ще актуальнішою після 24 лютого 2022 року, коли багато наших співгромадян виїхало до іноземних країн. Давайте розглянемо цю тему детальніше.
Оформлення спадщини без приїзду в Україну можливе!
Перш за все, варто відповісти на головне питання: так, оформлення спадщини можливе і без приїзду в Україну, тобто без необхідності бути присутнім особисто, навіть якщо ви перебуваєте за кордоном, в одній з іноземних країн. Проте, реалізуючи цю процедуру, потрібно враховувати деякі нюанси та виконувати встановлені правила.
В цьому випадку такий важливий юридичний процес потребуватиме від вас деяких додаткових дій та процедур. У разі оформлення спадщини "дистанційно" необхідно дотримуватися всіх вимог та процедур, встановлених законодавством України. Перед початком процесу рекомендується звернутися до досвідченого юриста зі спадкових справ, який надасть необхідну консультацію та допоможе вам з оформленням спадщини з-за кордону.
Обрання довіреної особи для оформлення спадщини
По-перше, ви повинні обрати і звернутися до довіреної особи, яка буде представляти вас в Україні та виконувати необхідні юридичні дії від вашого імені. Це може бути адвокат, юрист зі спадкування або інша людина, якій ви довіряєте. Довірена особа забезпечить зв'язок з нотаріусом, збереже всі необхідні документи та допоможе вам у процесі оформлення спадщини. По суті довірена особа буде виконувати необхідні дії від вашого імені, збирати необхідні документи та зв'язуватися з нотаріусом.
При цьому сама заява про прийняття спадщини все одно повинна бути підписана вами особисто, оскільки відповідно до Цивільного кодексу України саме ця процедура передбачає особисту присутність спадкоємця. Але це не означає, що вам необхідно буде прибути в Україну. Ви можете зробити це через посольство або консульський відділ України в країні вашого перебування. Після того, як заява буде підписана вами та засвідчена, ви зможете надіслати її в Україну (передати довіреній особі) для виконання подальших дій.
Обрання нотаріуса для ведення спадкової справи
Другий нюанс пов'язаний з обранням нотаріуса. Вибір вами нотаріуса також має велике значення. Згідно з українським законодавством, нотаріус не має права здійснювати нотаріальні дії за межами свого нотаріального округу. Тому важливо обрати нотаріуса, який працює в потрібному вам нотаріальному окрузі. Переконайтеся, що він працює в тому окрузі, де відкрита спадщина (знаходиться майно, яке становить спадок).
Крім того, важливо, щоб нотаріус мав досвід у веденні спадкових справ та був компетентним у цій галузі. Тому варто враховувати його досвід у справах спадкування та наявність у нього доступу до Спадкового реєстру. Процес пошуку та обрання нотаріусу ви також можете доручити вашій довіреній особі, юристу чи адвокату. Таким чином, надалі ви зможете спілкуватися з нотаріусом через довірену особу (вашого юриста) та передавати йому необхідні документи для формування спадкової справи.
Дотримання строку для прийняття спадщини
Окрім цього, важливо знати, що процес спадкування має свої строки, які обов'язково необхідно дотримати. Так, чинним законодавством встановлений 6-місячний строк для прийняття спадщини і його пропуск може просто унеможливити оформлення вами у нотаріуса всіх необхідних документів. Іншими словами - зі спливом 6 місяців з дати смерті спадкодавця ви ризикуєте втратити спадкове майно.
У разі пропуску вами вказаного строку з поважних причин єдиним виходом з ситуації буде звернення до адвоката для підготовки та подання до суду заяви про продовження строку на прийняття спадщини. З-за кордону це реалізувати теж можливо, звернувшись до адвоката, але в такому разі це може потягнути за собою більші витрати.
Допомога адвоката зі спадкових питань
І останнє: у разі якщо вам потрібна допомога з оформленням спадщини в Україні "дистанційно", без вашої присутності, або якщо ви, будучи за кордоном, бажаєте проконсультуватися з юристом, звертайтеся до нашого адвоката з питань спадкування за компетентною консультацією за помірною ціною. Спокійну та докладну розмову ми зможемо провести як в офісі, так і дистанційно, онлайн: телефоном, через популярні месенджери (WhatsApp, Telegram, Viber). У разі виникнення у вас питань - телефонуйте та пишіть нам через сайт як електронною поштою, так і через месенджери!
Джерело:
ALVA PRIVACY Law Firm
https://alvaprivacy.ua/ua/poslugi/civil/spadshchina/oformiti-z-za-kordonu
Бажаєте першими отримувати найактуальніші новини?
Натисніть "стати прихильником"
Немає коментарів:
Дописати коментар