Який день вважають днем звернення щодо призначення пенсії?
Днем звернення щодо призначення пенсії вважають день приймання управлінням Пенсійного фонду заяви про призначення пенсії.
Якщо до заяви про призначення пенсії додано не всі необхідні документи, то управління Фонду письмово повідомляє заявника про те, які документи треба подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії роблять відповідний запис. Якщо їх буде подано не пізніше як через три місяці із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення щодо призначення пенсії вважатимуть день приймання заяви про призначення пенсії.
Якщо документи, які слід подати додатково, протягом трьох місяців не подано, пенсію за згодою особи призначають за наявними документами. У подальшому, коли надійдуть додаткові документи, пенсію перерахують із дат, передбачених у пункті четвертому статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Куди звертися щодо призначення пенсії?
Якщо ви працюєте, то не пізніше як за місяць до дня досягнення вами пенсійного віку посадова особа підприємства, установи, організації (далі — посадова особа), де ви працюєте, на яку покладено обов'язок оформлення документів на призначення пенсій працівникам, зобов'язана письмово повідомити вас про виникнення права на пенсію за віком, зокрема на пільгових умовах.
Протягом 10 днів із дня одержання від вас заяви про призначення пенсії ця ж особа оформляє всі необхідні документи та своє подання про призначення пенсії, ознайомлює з ним вас (про що ви ставите свій підпис у поданні), і надсилає в орган, що призначає пенсію, за місцезнаходженням підприємства, установи, організації або за місцем проживання (реєстрації) особи.
У разі необхідності вам зобов'язані надати допомогу в одержанні відсутніх у вас документів для призначення пенсії. У разі якщо підготовлено не всі необхідні для призначення пенсії документи, в орган, що призначає пенсію, подають наявні документи, а документи, яких не вистачає, подають додатково не пізніше як через три місяці {із дня реєстрації заяви в Пенсійному Фонді).
Насамкінець фахівці департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України пояснюють, які документи необхідні для призначення надбавок і підвищень.
Слід подати такі документи :
а) про визнання заявника ветераном війни, особою, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», або особою, котра має особливі заслуги перед Батьківщиною (для підвищення пенсій згідно зі статтями 12—16 зазначеного закону);
б) про визнання особи такою, що має особливі заслуги перед Батьківщиною (для підвищення пенсії відповідно до статті 9 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»);
в) про визнання заявника реабілітованим або членом сім'ї реабілітованого (для підвищення пенсії згідно з пунктом «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення»);
г) про надання статусу особи, що проживає, працює (нав-
чається) на території населеного пункту, якому надано статус
гірського (для підвищення пенсії згідно зі статтею 6 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні»);
ґ) про надання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС чи постраждалого від Чорнобильської катастрофи (для призначення додаткової пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);
д) експертний висновок щодо встановлення причинного зв’язку смерті годувальника з роботами щодо ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (для призначення компенсаційної виплати відповідно до статті 52 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);
є) документи про нагородження знаком «Почесний донор України», «Почесний донор СРСР» (для встановлення надбавки відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів»).
Який документ засвідчує місце проживання особи?
За документ, що посвідчує місце проживання особи, приймають: паспорт або довідку уповноважених органів із місця проживання (реєстрації), зокрема органів місцевого самоврядування.
Іноземні громадяни та особи без громадянства подають також копію довідки на постійне проживання (про реєстрацію).
Який порядок пересилання пенсійної справи, якщо пенсіонер переїжджає на нове місце проживання?
У разі переїзду пенсіонера на постійне або тимчасове проживання в іншу місцевість орган Пенсійного фонду протягом п'яти днів із дня одержання заяви надсилає запит у орган Пенсійного фонду за попереднім місцем проживання пенсіонера щодо пенсійної справи. Пенсійну справу протягом 10 днів із дня одержання запиту пересилають органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації
Чи можна для призначення пенсії надавати копії документів?
Можна надавати як оригінали документів, необхідних для призначення пенсії, так і їх копії, завірені в нотаріальному порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, або органом, який призначає пенсію.
Стосовно документів про стаж, вік і заробітну плату, то подають лише їх оригінали. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подають її копію, завірену адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, який призначає пенсію.
Немає коментарів:
Дописати коментар