Translate

субота, 28 березня 2015 р.

Порядок призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам

Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» гарантовано право дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та їх соціальну захищеність шляхом встановлення державної соціальної допомоги на рівні прожиткового мінімуму.
Кому надається допомога?
Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством України з одночасним роз’ясненням інвалідам з дитинства їх права на державну соціальну допомогу.
Куди звертатися за допомогою?
Державна соціальна допомога призначається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (крім міст Києва та Севастополя) рад місцевими органи з питань соціального захисту населення.
Які документи необхідно подати?
Для призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам подаються такі документи:
- заява про призначення усіх видів соціальної допомоги встановленої форми;
- паспорт або в разі його відсутності інший документ, що може засвідчувати особу, яка подає заяву;
- довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер
паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- оригінал та копія свідоцтва про народження дитини-інваліда;
- довідка з місця навчання із зазначенням факту перебування на повному державному утриманні;
- довідка про місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда чи копія паспорта інваліда з дитинства або дитини-інваліда з відомостями про місце проживання;
- довідка про місце проживання законного представника, піклувальника, який подав заяву, чи копія паспорта з відомостями про місце проживання.
Іноземці та особи без громадянства додатково подають копію посвідки на постійне або тимчасове проживання.
Заява про призначення державної соціальної допомоги подається інвалідом з дитинства до місцевого органу з питань соціального захисту населення за місцем постійного проживання або за місцем фактичного проживання, при умові подання довідки про неодержання цієї
допомоги в місцевому органі з питань соціальн ого з ахисту населення за місцем постійного проживання.
Заява про призначення державної соціальної допомоги інваліду з дитинства, який визнаний недієздатним, а також на дитину-інваліда подається о дним із законних представників за місцем постійного проживання або за місцем фактичного проживання особи, яка подає заяву, при умові подання довідки про неодержання цієї допомоги в місцевому органі з питань соціального захисту населення за місцемпостійного проживання.
Яка процедура призначення?
Державна соціал ьна допомога призначається з дня звернення за її призначенням.
Днем звернення за призначенням державної соціальної допомоги вважається день приймання місцевим органом з питань соціа льного захисту населення заяви з усіма необхідними документами.
Якщо заява про призначення державної соціальної допомоги надсилається поштою і при цьому подаються також всі необхідні документи, то днем звернення за державною соціальною допомогою вважається дата, вказана в поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У тих випадках, коли до заяви про призначення державної соціальної допомоги додані не всі необхідні документи, заявнику повідомляється, які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше 3 місяців з дня відправлення повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням державної соціальної допомоги вважається день прийняття або відправлення заяви про призначення такої допомоги.
Заява про призначення державної соціальної допомоги р озглядається місцевими органами з питань соціального захисту населення не пізніше 10 днів після надходження заяви з усіма необхідними документами.
Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства, призначаєтьс я на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.
На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку про дитину-інваліда, який видається у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров’ я У країни, але не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку включно.
На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається законному представнику. Діти-інваліди віком від 16 до 18 років можуть бути отримувачами державної соціальної допомоги на себе, якщо вони набули неповної або повної цивільної дієздатності. Надання особам неповної або повної цивільної дієздатності здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
Якщо над дитиною-інвалідом, із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка перебуває у навчальному закладі, закладі охорони здоров’я або закладі соціального захисту населення, не встановлено опіку чи піклування або не призначено опікуна чи піклувальника, опіку або піклування над нею здійснює цей заклад в особі керівника цієї установи.
Який розмір допомоги?
Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам призначається у таких розмірах:
- інвалідам з дитинства I групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- інвалідам з дитинства II групи - 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- інвалідам з дитинства III групи - 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втра тили працездатність;
- на дітей-інвалідів віком до 18 років - 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Державна соціальна допомога призначається на кожного інваліда з дитинства чи дитину-інваліда відповідно.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» передбачено, що у 2015 році прожитковий мінімум на місяць для осіб, які втратили працездатність, становить: з 1 січня 2015 року - 949 гривень, з 1 грудня - 1074 гривні.
Головний спеціаліст відділу реєстрації нормативно-правових
актів, правової роботи та правової освіти Головного
територіального управління юстиції у Чернігівській області
 Марія Плеті

Немає коментарів:

Дописати коментар