Translate

середа, 11 вересня 2019 р.

Щодо перерахунків пенсій (стаття 42)

    Чоловіку з серпня 2006 призначено пенсію за віком з урахуванням страхового стажу 37 років 2 місяці 1 день (в тому числі періодів отримання допомоги по безробіттю з 09.02.2003 по 30.07.2003, з 30.08.2003 по 05.11.2003, з 22.11.2004 по 17.08.2006), заробітну плату для обчислення пенсії враховано за період з березня 1989 по лютий 1994, та з серпня 2001 по вересень 2006, без урахування періоду отримання допомоги по безробіттю. У жовтні 2018 року він звернувся за перерахунком пенсії відповідно до абзацу 3 частини 4 статті 42 Закону з урахуванням набутих 18 місяців страхового стажу (з березня 2017 по вересень 2018).
    Як будуть враховані періоди отримання допомоги по безробіттю при обчисленні заробітку під час проведення такого перерахунку?
    При здійсненні перерахунку пенси згідно з абзацом 3 частини 4 статті 42 Закону 1058 (з урахуванням страхового стажу тривалістю 18 місяців), за зверненням у жовтні 2018 року, заробіток, врахований при обчисленні пенсії, не переглядається. Якщо перерахунок пенсії проводиться відповідно до абзацу 1 частини 4 статті 42 Закону (з урахуванням страхового стажу не менш ніж 24 місяці) та заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, заробітна плата за періоди отримання допомоги по безробіттю враховується для обчислення пенсії виходячи з вимог законодавства, чинного на час перерахунку пенсії.

 Джерело: Щодо перерахунків пенсій (стаття 42) // Вісник Пенсійного фонду України. - 2019. - № 8. - С.12
Журнал знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Опублікувати коментар