Translate

понеділок, 14 листопада 2022 р.

Як отримати статус учасника бойових дій після 24 лютого - роз'яснення юриста

     21 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України вніс зміни у законодавство щодо отримання статусу УБД.

    Хто має на це право, і які документи для потрібні — роз’яснення до нових змін надав партнер Юридичної компанії «Сотбі» Андрій Паламарчук.

Хто може отримати УБД?

    21 жовтня 2022 року Кабмін вніс зміни до Постанови № 413. Цими змінами Уряд поширив дію Порядку на всіх хто боронить українську державу від військової агресії рф. Тобто на всіх, хто встав до зброї після 24 лютого 2022 року. Постановою було уточнено, що статус учасника бойових дій може надаватись також і добровольцям Сил територіальної оборони.

    За отриманням статусу УБД можуть звертатись громадяни, які брали безпосередню участь у заходах забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів у зв’язку з військовою агресією рф проти України, за умови виконання ними особисто або у складі військової частини, установи та закладу бойових завдань, проведення розвідувальних заходів.

    Особи, що звертаються за отримання статусу УБД мають надати комісії щонайменше один витяг (копію) з наступних документів:

  • бойове донесення,
  • журнал бойових дій (оперативних завдань, Зображення видалено.ведення оперативної обстановки),
  • вахтових журналів,
  • польотних листів,
  • матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактом отримання поранень, контузій, каліцтв.

    Військовослужбовці або їх командири мають звернутись до комісії за отриманням статусу УБД протягом місяця з дня участі у виконанні бойових завдань або проведенні розвідувальних заходів чи отримання поранення, контузії, каліцтва та надати наступні документи:

  • один з документів вказаних вище;
  • довідку про безпосередню участь у забезпечення оборони, яка була затвердження Постановою Кабміну № 413.

    Наразі комісії, що надають статус УБД створені при Міноборони, МВС, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужбі, Офісі Генерального прокурора, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДФС, Мінветеранів.

    Після надходження документів комісії їх вивчають, заслуховують пояснення осіб, свідків та у місячний строк мають прийняти рішення.

Sotbi Law Firm

Режим доступу

Немає коментарів:

Дописати коментар