Translate

вівторок, 17 січня 2023 р.

Добровольців, які не уклали контракт, визнаватимуть учасниками бойових дій: рішення Ради

    12 січня Верховна Рада України прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання учасниками бойових дій та особами з інвалідністю внаслідок війни, членами сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України окремих категорій осіб, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та інших питань" (законопроект за реєстр. №7322). Про це повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради України.

    Так, Парламент передбачив можливість надання статусу учасника бойових дій громадянам, які виступили на захист держави в перший місяць неспровокованого воєнного вторгнення росії на суверенну територію України, не встигнувши вступити до утворених відповідно до законів України військових об’єднань, формувань чи правоохоронних органів.

    Відповідний порядок надання статусу учасника бойових дій має визначити Кабінет Міністрів України у тримісячний строк із дня набрання чинності цим Законом. Рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, прийматиметься Міжвідомчою комісією, що діє при Міністерстві у справах ветеранів України.

    Крім того, новий закон визначає коло осіб, які стали особами з інвалідністю під час оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави в російсько-українській війні.

    Закон буде розміщено на сайті Верховної Ради України після його підписання Президентом України за посиланням.

Режим доступу

Немає коментарів:

Дописати коментар