Translate

понеділок, 18 грудня 2017 р.

Виїзд дитини за кордон без дозволу одного з батьків

   Не останнє місце з питань, які найчастіше здаються на консультаціях, займає питання виїзду за кордон малолітньої дитини без згоди одного з батьків.
   Сімейне законодавство України, власне як і законодавство більшості демократичних країн, повністю прирівняло батьків у правах щодо дитини. Це безумовно позитивний крок. Однак, отримавши таке право, один з батьків, який в силу різних обставин не проживає поряд з дитиною, маючи всю повноту прав часто зловживає ними, здебільшого забуваючи про інтереси самої дитини.
   Згідно положення ст. 2 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» документами, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини.
    В свою чергу, згідно з п. 2 - 2 Постанови КМУ від 27.01.1995 р. «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України», виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється у разі пред'явлення оригіналів документів або їх нотаріально посвідчених копій, а також рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.
   За таких обставин, якщо від одного з батьків неможливо отримати згоду на виїзд дитини за кордон, замість безкінечних умовлянь, безперспективних звернень в різні державні органи, рекомендуємо за вирішенням даного питання звертатись до суду. Практика розгляду даної категорії справ доволі втішна і суди в більшості випадків приймають позитивне рішення, звісно ж при наявності аргументованої позиції і кваліфікованого юридичного супроводу.

Немає коментарів:

Дописати коментар