Translate

середа, 10 січня 2018 р.

Право на пенсію за вислугу років

    Чи матиме право на пенсію за вислугу років у 2018 р. медсестра (1968 р. народження), яка працювала в районній лікарні з 9 липня 1987до 1 березня 1991 р. дезінфектором; з 29 квітня 1991 р. до 11 жовтня 2017 р. — медсестрою хірургічного відділення?
Г. Тищенко, Херсонська обл.


    Відповідь. Пунктом 21 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058 медичним працівникам збережено право на пенсію за вислугу років за умови, якщо такі особи на день набрання чинності Законом № 2148 (на 11 жовтня 2017 р.) мають 26 років шість місяців вислуги років, як передбачено ст. 55 Закону № 1788. Пенсія за вислугу років буде призначатися за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом № 1788 (за досягнення пенсійного віку (при цьому, якщо на 1 квітня 2015 р. вони мають 25 років чи на 31 грудня 2015 р. — 25 років шість місяців спеціального стажу, пенсія за вислугу років буде призначатися незалежно від віку) та після звільнення з роботи за спеціальністю, яка дає право на пенсію за вислугу років).
    Пунктом «е» ст. 55 Закону № 1788 та розділом 2 «Охорона здоров'я» Переліку № 909 передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), які працювали, зокрема, в лікарняних закладах.
    Номенклатурою спеціальностей молодших спеціалістів з медичною освітою, наданою в додатку 1 до наказу МОЗ України від 23.11.2007 р. № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» передбачено, зокрема. спеціальність «медико-профілактична справа».
    Згідно з розділом «Вступ» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров'я», затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 р. № 117 та погодженого з Мінпраці України (далі — Довідник), до розділу «Фахівці» цього Довідника належать професії, які потребують від працівника кваліфікації за дипломом про вищу освіту, яка відповідає рівню молодшого спеціаліста, бакалавра або спеціаліста, що проходить післядипломну підготовку (стажування або інтернатуру).
    Пунктом 4 розділу «Фахівці» Довідника передбачено професію інструктора-дезінфектора з такими кваліфікаційними вимогами: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки «медицина», спеціальністю «медико-профілактична справа».
    Посада дезінфектора належить до робітників, тобто не належить до середнього медичного персоналу та не дає права на пенсію за вислугу років.
    Отже, період роботи з 9 липня 1987 до 1 березня 1991 р. на посаді дезінфектора районної лікарні не зараховується до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до п. «е» ст. 55 Закону № 1788.
    Стаж роботи медичною сестрою хірургічного відділення ЦРЛ з 29 квітня 1991 до 11 жовтня 2017 р. становить менш як 26 років шість місяців, що не дає права на пенсію за вислугу років.


Джерело:  Право на пенсію за вислугу років // Праця і зарплата. - 2017. - № 48. -  С. 11. 
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар