Translate

середа, 10 січня 2018 р.

Право на пенсію за вислугу років

    Чи має право на пенсію за вислугу років вихователь дошкільного закладу?
О. Листопадова, м. Одеса

    Відповідь. Право на призначення пенсії за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення за наявності віку та спеціального стажу, визначеного п. «е» ст. 55 Закону № 1788, за Переліком № 909, яким передбачено вихователів дошкільних закладів.
    При цьому право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають особи, які мали вислугу років на відповідних посадах, не меншу від такої тривалості:
на 1 квітня 2015 р. — 25 років; 
на 31 грудня 2015 р. — 25 років шість місяців. 
    У разі відсутності на названі дати такої тривалості спеціального стажу роботи пенсія за вислугу років призначається за досягнення віку від 50 до 55 років (залежно віддати народження) та за наявності спеціального стажу тривалістю, визначеною п. «е» ст. 55 Закону № 1788 (на 11 жовтня 2017 р. — 26 років шість місяців).
    Пунктом 2 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону № 1058 (набирає чинності з 1 січня 2018 р.) збережено право на пенсію за вислугу років педагогічних працівників за умови, якщо вони на день набрання чинності Законом № 2148 мають вислугу років, потрібну для призначення пенсії за вислугу років.
    Пенсія за вислугу років призначається в разі звернення до територіального органу Пенсійного фонду України з відповідною заявою і потрібними документами таза умови звільнення з роботи, яка дає право на такий вид пенсії.
    Розмір пенсії за вислугу років визначається відповідно до ст. 27 і з урахуванням ст. 28 Закону № 1058.

Джерело:  Право на пенсію за вислугу років // Праця і зарплата. - 2017. - № 48. -  С. 11. 
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар