Моїй бабусі пенсію приносить поштарка. Наразі бабуся захворіла й перебуває в пансіонаті. Скільки часу вона там пробуде невідомо. Як можна в такому разі одержувати пенсію?
Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) пенсія виплачується щомісяця з 4-го по 25 число місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі. Виплата здійснюється за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України поштою або переказується на визначений цією особою банківський рахунок.
Пенсію може бути виплачено особисто пенсіонеру, його законному представнику або за довіреністю, порядок оформлення і термін дії якої визначено законом.Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) пенсія виплачується щомісяця з 4-го по 25 число місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі. Виплата здійснюється за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України поштою або переказується на визначений цією особою банківський рахунок.
Пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі — Порядок), визначено, зокрема, що заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більший за один рік, через кожен рік дії такої довіреності подається пенсіонером особисто або його законним представником в орган, який призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.
Виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду припиняється, зокрема, у разі неотримання призначеної пенсії протягом шести місяців поспіль (стаття 49 Закону).
Спосіб доставки пенсійних коштів (через пошту чи банк) пенсіонер вибирає самостійно. Зарахування сум пенсій на рахунок пенсіонера в установі банку здійснюють органи Пенсійного фонду виключно на підставі заяви пенсіонера.
Таким чином, продовження виплати пенсії через пошту можливе, якщо Ваша бабуся оформить відповідне доручення. Нарахування пенсії на банківський рахунок можливе в разі відкриття рахунку та за заявою бабусі.
Водночас варто враховувати, що під час перебування пенсіонера на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25% від призначеної пенсії.
Частина пенсії, що залишилася після виплати належної суми пенсіонеру, перераховується в установу (заклад), у якій пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховуються на банківські рахунки цих установ.
Якщо в пансіонаті Вашу бабусю зараховано на повне державне утримання, то їй належить 25% від призначеної пенсії.
Вибрати спосіб подальшого одержання пенсії має сама бабуся-пенсіонерка.
А саме, одержувати пенсію через поштове відділення може довірена особа, а через банківську установу — за умови відкриття рахунку та написання бабусею відповідної заяви в управління Пенсійного Фонду.
Джерело: Щодо загального порядку виплати пенсій // Пенсійний кур'єр. - 2018. - № 3. - С. 4.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар