У лютому мені виповнюється 55, маю 20 років стажу. З народження постійно проживаю в селищі, яке віднесено до зони радіологічного контролю. Чи матиму я право на пенсію як постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи?
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148–VІІІ від 03.10.2017 внесено зміни до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо тривалості страхового стажу, який дає право на цей вид пенсії.
Так, особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії призначають зі зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше як 15 років страхового стажу. Зокрема, таке право збережено для осіб, які постійно проживали (проживають) або постійно працювали (працюють) у зоні посиленого радіологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в цій зоні не менше як чотири роки.Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148–VІІІ від 03.10.2017 внесено зміни до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо тривалості страхового стажу, який дає право на цей вид пенсії.
Необхідною умовою для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку є встановлення статусу потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується відповідним посвідченням, і довідка про періоди постійного проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями).
Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 1 січня по 31 грудня 2018 року для осіб, які досягли 60 років, необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком становить не менше як 25 років.
Таким чином, у разі наявності посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи та довідки про періоди постійного проживання (роботи) на території, віднесеної до зони посиленого радіологічного контролю, Ви можете реалізувати право на пенсію зі зниженням пенсійного віку на п’ять років за наявності страхового стажу не менше як 20 років.
Джерело: Право на пенсію як постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи // Пенсійний кур'єр. - 2018. - № 9. - С. 4.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар