Мій син загинув під час Революції Гідності. Чи маю я право на дострокову пенсію?
Із 21.02.2018 р. набули чинності зміни, внесені до Закону про пенсійне страхування (Закон від 08.02.2018 № 2281-VIII), якими право на достроковий вихід на пенсію надано членам сім’ї осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в Революції Гідності.
Частину першу статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» доповнено пунктом 5, за нормами якого право на дострокову пенсію за віком мають члени сім’ї осіб, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон про статус ветеранів війни), відповідно до абзацу чотирнадцятого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону.Із 21.02.2018 р. набули чинності зміни, внесені до Закону про пенсійне страхування (Закон від 08.02.2018 № 2281-VIII), якими право на достроковий вихід на пенсію надано членам сім’ї осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в Революції Гідності.
До них належать дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб; діти, які стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття (до 18 років); батьки.
Тобто починаючи з 21.02.2018 р. сім’ї осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в Революції Гідності, а також сім’ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності, мають право на дострокову пенсію.
Водночас дія абзацу чотирнадцятого пункту 1 статті 10 Закону про статус ветеранів війни не поширюється на сім’ї працівників міліції, осіб, які проходили службу у правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції Гідності.
Дострокова пенсія за віком призначається чоловікам - після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше як 25 років, жінкам - після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше як 20 років.
Розмір таких пенсій, що визначають за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Він залежить від тривалості страхового стажу та заробітку особи, з якого сплачено страхові внески.
Джерело: Право на дострокову пенсію // Пенсійний кур’єр. - 2018. - № 29. - С. 4.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар