Translate

понеділок, 17 грудня 2018 р.

Чи можна перерахувати мою пенсію на банківській рахунок мого брата?

   Я пенсіонер. Мою пенсію отримує брат за дорученням на поштовому відділенні. Чи можна перераховувати мою пенсію на його рахунок у банківській установі?


     Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше як 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, тільки в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
    Вибір способу доставки пенсійних коштів здійснюється пенсіонером добровільно. Переказ сум пенсій на рахунок пенсіонера в установі банку провадиться органами Пенсійного фонду виключно на підставі заяви пенсіонера.
     Законодавством визначено, що заява про виплату пенсії або грошової допомоги подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду за місцем проживання одержувача або приймається органом Пенсійного фонду від установи уповноваженого банку. Заяви приймаються за умови пред’явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, і документа, визначеного законодавством, для з’ясування місця її проживання, і реєструються в установленому порядку.
     Також законодавством передбачена можливість виплати пенсії за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначається законом.
     Заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше як один рік, – через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.
     Перерахування пенсії на рахунок довіреної особи законодавством не передбачено.

Джерело: Чи можна перерахувати мою пенсію на банківській рахунок мого брата? // Пенсійний кур’єр. - 2018. - № 46 . -  С. 4.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар