Translate

субота, 29 червня 2019 р.

Що таке «пакунок малюка» і як його отримати?

     За місяць я стану батьком. Мене цікавить, що таке «пакунок малюка» і чи можу я його отримати замість моєї дружини. Де я це можу зробити, у яку організацію мені треба звернутися і чи є державне регулювання цього питання?
    Одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» — набір необхідних речей для новонародженої дитини. Це одноразова безповоротна адресна соціальна допомога сім’ям.
    Допомогу «пакунок малюка» видає в пологовому будинку працівник, уповноважений головним лікарем. Факт передачі фіксується в акті приймання-передачі.
    Вартість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» без урахування витрат на закупівлю товарів, робіт і послуг, пов’язаних із комплектуванням пакунків, і доставки їх до пологових будинків (відділень) усіх форм власності, становить не більше як 5 тис. грн (пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»).
    Право на отримання такої допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Отримувач допомоги «пакунок малюка» — мати, батько, родичі, патронатний вихователь новонародженої дитини. Якщо в матері новонародженої дитини виникли ускладнення під час пологів або хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за новонародженою дитиною, одноразову натуральну допомогу надають батькові або родичам такої дитини.
    Якщо на день виписки в пологовому будинку не було «пакунків малюка», місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача допомоги звертається в обласний структурний підрозділ з питань соціального захисту населення для забезпечення отримувача «пакунком малюка». Тобто отримувач (мати, батько) подає заяву в місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення (заява оформлюється в пологовому будинку).
    Згідно із заявою місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення забезпечує надання «пакунка малюка» отримувачу за місцем проживання. Термін надання не має перевищувати 17 робочих днів.

Джерело: Що таке «пакунок малюка» і як його отримати?// Пенсійний кур'єр. - 2019. - № 24. -  С. 4. 
 Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар