Translate

четвер, 10 грудня 2020 р.

Онлайн-комунікація з питань протидії домашньому насильству

  8 грудня на платформі Cisco Webex Meetings відбулась онлайн-комунікація з питань протидії домашньому насильству. Організатори заходу – Чернігівський обласний центр соціальних служб, громадська організація "Спілка жінок Чернігівщини", Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка.
  Захід проходив у межах щорічної Міжнародної кампанії "16 днів проти насильства", яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою та проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно. Учасники конференції – представники департаменту сім'ї, молоді та спорту; служби у справах дітей; міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; обласного центру соціально-психологічної допомоги; правоохоронних органів; громадської організації "Спілка жінок Чернігівщини"; Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка; а також практикуючі психологи, представники ОТГ області.
   У своїх виступах доповідачі порушили ряд актуальних проблем, пов'язаних із соціальною роботою, яка спрямована на:
  - запобігання та протидію домашньому насильству;
  - підготовку спеціалістів для роботи з родинами, в яких існує проблема жорстокого поводження, насильства;
  - діяльність жіночих громадських організацій у підвищенні рівня інформування населення з питань запобігання та протидії домашньому насильству;
  - профілактику насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми;
  - джерела насильства та вихід із кола насилля;
  - взаємодію суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
  - ідентифікацію, поширення та протидію, поінформованість населення про проблему домашнього насильства, профілактику насильства в учнівському середовищі.

   Надія Заваліна, бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, провела бібліографічний огляд "Насильству немає виправдання", де ознайомила присутніх з новими періодичними виданнями, навчальними посібниками, монографіями, науково-популярною літературою, присвяченою дослідженню проблем адміністративно-правового регулювання відповідальності за вчинення насильства в сім'ї, психологічній травмі та одужанню. Звернула увагу на методичні рекомендації з надання соціально-психологічної допомоги дівчатам та молодим жінкам, які постраждали від насильства, з досвіду роботи центру соціально-психологічної реабілітації підлітків та молоді жіночої статі "Софія" Громадського руху "Віра, Надія, Любов".
  Пані Надія наголосила, що в ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка діє Центр правової інформації, створений у 2010 році, де зберігається понад 3 тис. екземплярів правової літератури, організовуються зустрічі з юристами, які можуть надати юридичні консультації з питань протидії домашньому насильству, та книжкові виставки, зокрема віртуальні.
  Треба зазначити, що розмова в онлайн-комунікації вийшла цікавою та конструктивною.

  Підготувала Надія Заваліна,  бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук

 

Немає коментарів:

Дописати коментар