М. Кулік, м. Житомир
Відповідь. Згідно зі ст. 8 Закону України «Про оплату праці» (далі — Закон) умови оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України. Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров'я затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики та Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 р. № 308/519 «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» (зі змінами, далі — наказ № 308/519), розробленим на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами).
Також за ст. 15 Закону підприємства самостійно визначають у колективному договорі форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат із дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами.
Відповідно до ст. 16 Закону на підприємствах і в організаціях, які перебувають на госпрозрахунку і отримують дотації з бюджету, організація оплати праці здійснюється згідно зі ст. 15 Закону, але в межах визначених для них у встановленому порядку сум дотацій та власних доходів з урахуванням умов, установлених Кабінетом Міністрів України.
За пунктом 2.4.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення (далі — Умови), затверджених наказом № 308/519. посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів та структурних підрозділів, перелік яких наведено у додатку 3 до Умов, підвищуються на 60. ЗО. 25 та 15% у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці.
Відповідно до п. 3.1 додатка З до Умов до посад персоналу, зайнятого на роботах, що дають право на підвищення посадових окладів (ставок) за двома та більше підставами, передбаченими у розділах 1 і 2 Переліку закладів (підрозділів) та посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) на 30% у зв'язку зі шкідливими та важкими умовами праці (далі — Перелік) віднесено посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, молодших медичних сестер, сестер-господинь. реєстраторів медичних, зайнятих на роботах, що дають право на підвищення посадових окладів (ставок) за двома та більше підставами. передбаченими у розділах 1 і 2 Переліку.
Конкретний перелік посад працівників. яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджує керівник закладу, установи за погодженням із профспілковим комітетом залежно від функціональних обов'язків та обсягу роботи у шкідливих та важких умовах праці.
Джерело: Про додатковий день відпочинку донору // Праця та зарплата. - 2021. - № 14. - С. 9.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар