Право на отримання такого кредиту отримали особи, які мають житло на території громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні. Відповідний перелік періодично оновлюється Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Як повідомили в Мінреінтеграції, таке рішення ухвалив Кабмін.
Окрім цього, ухваленим рішення передбачена ще низка змін, а саме:
1. Іпотеку можна взяти на житло, яке було реконструйовано не більше ніж 35 років тому (раніше було 25).
2. Ті, хто отримає кредит, можуть придбати житло в іншому населеному пункті, ніж було вказано у заявці на отримання кредиту.
3. Максимальний термін кредитування збільшили до 30 років (раніше було 20).
4. Нормативну площу житла на одинокого громадянина подвоїли – тепер вона становить 52,5 квадратних метрів (раніше – 21).
5. У разі зниження рівня платоспроможності позичальника, заборгованість дозволили реструктурувати:
– через розстрочку заборгованості;
– надання пільгового періоду, протягом якого платежі з погашення кредиту та сплати відсотків відтермінувуватимуться;
– збільшення строків кредитування (але не більше ніж на 60 місяців).
6. У разі знищення або пошкодження житла, на яке надано кредит, що відбулося починаючи з 24 лютого 2022 року внаслідок військової агресії росії, позичальнику надаватимуть кредитні канікули, протягом яких він звільнятиметься від сплати основного платежу та відсотків. У разі знищення житла такі канікули надаватимуть до моменту отримання власником компенсації за знищену нерухомість.
Про факт пошкодження нерухомості позичальник повинен подати повідомлення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ № 380.
Немає коментарів:
Дописати коментар