У разі виникнення реальної загрози життю та здоров'ю людей внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період проводиться дистанційне оповіщення населення за допомогою електричних сирен, мережі радіомовлення всіх діапазонів частот та телебачення. Терміновій інформації, що доводиться до населення, передує уривчасте звучання електричних сирен, а також звучання електричних сирен у запису, що транслюється мережею радіомовлення та телебачення.
Уривчасте звучання електричних сирен означає «Увага всім!».
Почувши електричні сирени, увімкніть Чернігівське обласне радіо, канал Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії чи УТ-1 Національної телерадіокомпанії України та прослухати подальші повідомлення. Передаватимуться вони протягом 5 хвилин після звукового сигналу «Увага всім!». Вислухавши повідомлення, громадяни повинні: діяти без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками та рекомендаціями; переконатися, що повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо, якщо це літні люди або люди із вадами зору та слуху, надати їм необхідну допомогу.
«Повітряна тривога» Якщо через засоби масової інформації надійте сигнал «Повітряна тривга», діяти потрібно максимально швидко.
Перебуваючи вдома:
-увімкнути приймач радіотрансляційної мережі, телевізор, радіоприймач і уважно прослухати інформацію, що надійшла;
- при можливості попередити сусідів і одиноких людей, котрі мешкають поруч;
- закрити вікна, вимкнути всі електричні прибори та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло;
- швидко одягнутися та одягти дітей, перевірити наявність пришитих із внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім'я, по батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;
- взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.
У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.
У жодному разі після сигналу «Повітряна тривога» не можна залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі. Треба зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта).
УВАГА! Потрібно з'ясувати вже зараз у консультаційному пункті житлово-експлуатаційного органу (КП, ЖЕК, БУ, ОСББ тощо) або органу місцевого самоврядування (селищної, сільської ради) маршрути евакуації у безпечний район та місце розташування найближчої захисної споруди.
Необхідно придбати: найпростіші засоби індивідуального захисту (респіратор, ватно-марлеву пов'язку, протипилову тканинну маску тощо), засоби медичної допомоги (бинт, йод, джгут, перекис водню, нашатирний спирт, знеболювальні тощо).
Перебуваючи на роботі:
- виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій та Інструкцією, діяти за вказівками керівництва суб'єкта господарювання;
- швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).
Перебуваючи у громадському місці:
- вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти у відповідності з ними (йти в зазначені сховища або укриття).
Дії населення при загрозі масових заворушень і бойових дій
При загрозі масових заворушень:
- на вулиці уникати місця масового скупчення агресивно налаштованих людей; надійно закрити двері, не виходити на балкон і не наближатися до вікон; не залишати приміщення без
потреби.
При загрозі бойових дій, загрозі ураження стрілецькою зброєю:
- закрити штори або жалюзі (заклеїти вікна паперовою стрічкою) для зменшення ураження розбитим віконним склом; зайняти місце в будинку, де немає вікон, лягти на підлогу. У разі переміщення в бомбосховище, перекрити газ, воду, загасити пічне опалення та виключити світло; взяти документи, гроші, предмети першої необхідності, аптечку та продукти харчування; залишити помешкання та зайняти місце у захисній споруді чи підвалі; попередити про небезпеку сусідів, надати допомогу людям похилого віку, інвалідам і дітям.
При вибуху боєприпасів:
- перебуваючи під завалом, подавати голосові сигнали, проявляти меншу активність і берегти сили, зберігаючи які можна протриматися до 5-ти діб.
За матеріалами газети "Наш край" № 11-12 від 7 лютого 2015р.
Немає коментарів:
Дописати коментар