Translate

субота, 14 березня 2020 р.

Про відпустку без збереження зарплати

    Чи має право роботодавець за своєю ініціативою надати пенсіонерові за віком відпустку без збереження зарплати без його згоди?
 С. Полянський, м. Київ


    Відповідь. За Законом України «Про відпустки» (далі — Закон) відпустка без збереження заробітної плати на бажання працівника надається в обов'язковому порядку за наявності підстав, передбачених ст. 25 Закону.
    Зокрема, відповідно до п. 6 ч. 1 зазначеної статті відпустка без збереження заробітної плати надається в обов'язковому порядку пенсіонерам за віком та особам з інвалідністю НІ групи — тривалістю до З0 календарних днів щорічно.
    Статтею 26 Закону визначено відпустку без збереження заробітної плати за згодою сторін. За сімейних обставин та з інших причин працівникові може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більш як 15 календарних днів на рік.
   Надання відпустки без збереження заробітної плати за ініціативою роботодавця законодавством не передбачено.

Джерело: Про відпустку без збереження зарплати // Праця та зарплата. - 2020. - № 8. - С. 11.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Опублікувати коментар