Translate

субота, 7 березня 2020 р.

Право на підвищення посадових окладів

    Чи мають право працівники відділення анестезіології та інтенсивної терапії інфекційної лікарні, розрахованого на шість ліжок, розташованих у чотирьох окремих палатах та мейссеровському боксі (за потреби відділення може бути розгорнуто до 8—10 ліжок), до яких часто потрапляють хворі на СНІД та туберкульоз, на відповідне підвищення посадових окладів?
Н. Миколайчук, Харківська обл.


    Відповідь. Умови оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі — постанова № 1298).
    На виконання п. 6 постанови № 1298 міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади було розроблено і затверджено конкретні умови оплати праці та
розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників підвідомчих бюджетних установ, закладів та організацій відповідно до Єдиної тарифної сітки з урахуванням складності, відповідальності та специфіки їхньої роботи.
    Оплата праці медичних працівників передбачена Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Мінпраці та МОЗ України від 05.10.2005 р. № 308/519, зареєстрованим у Мін'юсті України 17.10.2005 р. за № 1209/11489 (далі — Умови).
    Пунктом 1.6 Умов передбачено, що конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат визначаються керівником закладу, установи за рахунок і в межах фонду заробітної плати та відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.
    Керівник закладу, установи несе відповідальність за своєчасне та правильне визначення розміру заробітної плати працівників згідно з чинним законодавством. У разі встановлення факту неправильної оплати праці керівник закладу, установи зобов'язаний ужити заходів щодо негайного виправлення помилок та виплати працівникові належної йому суми за весь час неправильної оплати, а також визначити ступінь дисциплінарної та матеріальної відповідальності осіб, безпосередньо винних у цьому (п. 1.9 Умов).
    Щодо підвищення посадових окладів медичним працівникам у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, які працюють з вірусом імунодефіциту людини, то згідно з пп. 2 п. 2.4.5 Умов посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів охорони здоров'я (структурних підрозділів), які працюють з вірусом імунодефіциту людини, підвищуються на 60%.
    Перелік закладів та їхніх підрозділів, а також посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів на 60%, наведено додатком 4 до Умов.
    Працівникам, передбаченим додатком 4 до Умов, підвищення обчислюється з посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням кваліфікаційної категорії, завідування. старшинства без урахування інших підвищень. доплат та надбавок.
   У кожному закладі, передбаченому додатком 4 до Умов, керівником за погодженням з профспілковим комітетом затверджується перелік посад працівників, яким з урахуванням конкретних умов праці в цьому закладі, структурному підрозділі, на такій посаді посадовий оклад (тарифна ставка) підвищується на 60%.
    Посадові оклади працівників, зазначених п. 4 додатка 4 до Умов, підвищуються пропорційно до безпосередньо відпрацьованого з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими часу. Фактичні години цієї роботи реєструються в журналі за підписом керівника структурного підрозділу.
    Щодо підвищення посадових окладів медичним працівникам у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, які працюють з хворими на туберкульоз, то згідно з пп. 2 п. 2.4.5 Умов посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів та структурних підрозділів, перелік яких наведено додатком 3 до Умов, підвищуються на 60, З0, 25 і 15% у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці.
    Згідно з пп. 4.1 п. 4 додатка 3 до Умов усім працівникам незалежно від найменування посад (лікарям, сестрам медичним, молодшим медичним сестрам, сестрам-господиням, дезінфекторам тощо) спеціалізованих закладів охорони здоров'я та структурних підрозділів закладів охорони здоров'я, які проводять діагностику туберкульозу і надають лікувально-профілактичну допомогу хворим на активну форму туберкульозу, посадові оклади підвищуються на 30%.
    На 60% підвищуються посадові оклади медичних працівників і молодших медичних сестер, які працюють у спеціалізованих закладах охорони здоров'я та структурних підрозділах протитуберкульозних закладів із високим ступенем ризику інфікування та захворювання на туберкульоз, які проводять діагностику туберкульозу і надають лікувально-профілактичну допомогу хворим на заразну форму туберкульозу (п. 5 додатка 3 до Умов).
    Перелік структурних підрозділів протитуберкульозних закладів із високим ступенем ризику інфікування та захворювання на туберкульоз визначається п. 3.4 розділу III Стандарту інфекційного контролю за туберкульозом в лікувально-профілактичних закладах, місцях довгострокового перебування людей та проживання хворих на туберкульоз, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18.08.2010 р. № 684.
    Важливо зазначити, що підвищення посадових окладів медичним працівникам у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, які працюють з хворими на туберкульоз, може проводитися не тільки в спеціалізованих закладах, передбачених п. 4 і 5 додатка 3 до Умов, але й в інших закладах (підрозділах) та за посадами, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) у зв'язку зі шкідливими та важкими умовами праці, передбачених додатком 3 до Умов, наприклад в інфекційних лікарнях (відділеннях, палатах), де установлено підвищення посадового окладу на 15%.
    У цьому випадку відповідно до примітки 3 додатка 3 до Умов посадові оклади лікарів незалежно від найменування посад, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від найменування посад, професіоналів з вищою немедичною освітою, допущених до медичної діяльності, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, у закладах охорони здоров'я та їхніх структурних підрозділах, підвищуються на 30% пропорційно до безпосередньо відпрацьованого часу з хворими на туберкульоз, із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять. Фактичні години цієї роботи реєструються в журналі за підписом керівника структурного підрозділу.
    Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджується керівником закладу, установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов'язків та обсягу роботи в шкідливих та важких умовах праці (пп. 12 п. 2.4.5 Умов).

Джерело: Право на підвищення посадових окладів // Праця та зарплата - 2020. - № 7. - С. 12-13.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41


Немає коментарів:

Дописати коментар