24 квітня, стартувала друга хвиля подачі заяв на гранти для ветеранів, яка триватиме 2 тижні. Перша етап подачі заяв відбувся 10 квітня у рамках програми єРобота.
Отже, право на отримання гранта мають ветерани, а також – другий із подружжя захисника/захисниці – на розвиток сімейного бізнесу.
Допомога надається на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення і транспорту, необхідних для реалізації бізнес-проєкту. А також – на закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами.
Заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна нагадала, що програмами грантів для ветеранів передбачено надання:
250 тис грн. - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
500 тис грн. - для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
1 млн грн. - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Гранти у розмірі 500 тис грн. та 1 млн грн. надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30: 70% коштів надасть держава у вигляді гранту, 30% коштів вкладає в свою справу отримувач гранту.
Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємця впродовж трьох років. Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.
За підсумками першої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів за програмою “Власна справа” 54 українських захисників та захисниць, а також другий з їх подружжя запросили грантових коштів на 21 млн грн на старт або розвиток свого бізнесу: 39 з яких – від учасників бойових дій, а ще 15 – від другого з подружжя Захисника/Захисниці.
За матеріалами інформаційного порталу "Юридичний факт" та Міністерства економіки України.
Немає коментарів:
Дописати коментар