При підписанні контракту зі Збройними Силами України військові можуть отримати одноразову допомогу. Скільки саме та хто має на це право?
Відповіді на ці запитання дали в інформагентстві Міноборони “АрміяInform”.
Так, розмір допомоги визначається на основі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який регулярно затверджується в державному бюджеті на початок кожного року. У 2024 році цей показник становить 3028,00 грн.
Отже, на даний момент, при укладанні контракту можна отримати такі суми:
- для осіб рядового складу — вісім прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установлених законодавством на 1 січня поточного року — 24 224 грн;
- для осіб сержантського і старшинського складу — дев’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законодавством на 1 січня поточного року — 27 252 грн;
- для осіб офіцерського складу — десять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законодавством на 1 січня поточного року — 30 280 грн.
Ці виплати передбачені для військовослужбовців:
- які призначені на посади рядового складу строком на 3 роки;
- які призначені на посади сержантського та старшинського складу на 3 роки й більше;
- які призначені на посади офіцерського складу на строк 1 рік і більше;
- які підписали контракт строком на 5 років і більше, з числа військовослужбовців, призначених на посади сержантського і старшинського складу, а також осіб офіцерського складу після закінчення вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, підготовка яких здійснюється за державним замовленням, за умови вступу до виконання обов’язків за цими посадами.
“Щоб отримати допомогу, потрібно написати рапорт на ім’я командира. Виплата здійснюється після набрання чинності першого контракту, призначення на посаду і вступу до виконання обов’язків за посадою на підставі наказу командира”, – зазначили у роз’ясненні.
Кому допомогу не виплачують:
- особам рядового складу, які під час служби за контрактом посіли іншу посаду — сержантського чи старшинського складу;
- особам сержантського та старшинського складу, яких під час терміну дії контракту призначено на службу за контрактом на посади офіцерського складу;
- особам офіцерського складу, які під час проходження кадрової служби укладуть контракт;
- у випадку продовження військової служби за новим контрактом;
- у випадку повторного прийняття на військову службу за контрактом осіб, звільнених із військової служби за контрактом;
- у випадку підписання контракту для проходження військової служби у ЗСУ особами, які звільнені з військової служби за контрактом, з інших військових формувань або з правоохоронних органів.
За матеріалами інформаційного порталу "Юридичний факт"
Режим доступуБажаєте першими отримувати найактуальніші новини?
Натисніть "стати прихильником"
Немає коментарів:
Дописати коментар