Я отримую пенсію з 2004 року, оскільки маю дитину-інваліда. Одержую 1400 грн. Ні в грудні, ні в травні пенсію мені не підвищили. Кажуть, що через індексацію. Навіщо вона потрібна? Адже для призначення пенсії мені й так вистачало стажу (37 років).
Під час здійснення перерахунків пенсії органи Пенсійного фонду виконують вимоги Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок).
Індексація пенсій визначається індивідуально для кожної пенсії та проводиться залежно від місяців підвищення розмірів пенсії, розмірів підвищення пенсії, її складових та інших обставин (отримання або неотримання проіндексованої заробітної плати за місцем роботи, розмірів страхових виплат тощо).
Водночас повідомляємо, що з 01.09.2015 було здійснено перерахунок пенсій у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з 949 грн. до 1074 грн.Індексація пенсій визначається індивідуально для кожної пенсії та проводиться залежно від місяців підвищення розмірів пенсії, розмірів підвищення пенсії, її складових та інших обставин (отримання або неотримання проіндексованої заробітної плати за місцем роботи, розмірів страхових виплат тощо).
Для цього проведено перерахунок складових пенсійної виплати, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму для зазначеної категорії осіб.
Пунктом 5 Порядку (у редакції, чинній на час перерахунку з 01.09.2015) передбачено, що в разі підвищення розмірів, зокрема, пенсії, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць, у якому відбулося підвищення, вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, які громадяни отримали за цей місяць, не здійснюється.
У разі якщо грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менший за суму грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, то в базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.
Тому якщо розмір підвищення пенсії після її перерахунку не перевищив суму виплаченої індексації, то різницю між розміром індексації та сумою підвищення було встановлено в складі пенсійної виплати.
Із 01.12.2015 постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 у Порядок внесено зміни.
Зокрема, відповідно до пункту 5 Порядку (зі змінами), якщо розмір підвищення пенсії не перевищує суму індексації, що була в місяці підвищення пенсії, то сума індексації розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення пенсії.
Тому якщо сума індексації більша за розмір підвищення пенсії внаслідок її перерахунку, то загальний розмір пенсійної виплати не змінюється.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», з 01.05.2016-го і з 01.12.2016 збільшено розміри прожиткового мінімуму для відповідних категорій осіб.
Зокрема, збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 01.05.2016-го — до 1130 грн. а з 01.12.2016 —до 1247 грн.
Якщо після перерахунків пенсії з 01.05.2016 і з 01.12.2016 розмір підвищення пенсії не перевищив суму індексації, то після перерахунку загальний розмір пенсії до виплати не змінився.
Джерело: Перерахунок пенсії // Пенсійний кур'єр. - 2016. - 6 січня (№ 1). - С. 4.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41.
Немає коментарів:
Дописати коментар