Translate

четвер, 30 листопада 2017 р.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

   З 30 листопада в Чернігові та Чернігівській області традиційно розпочався Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. На сьогодні найцікавіші документальні стрічки про права людини вже побачили мешканці понад 200 міст і містечок України, серед яких жителі Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Полтавської, Херсонської, Чернівецької, Тернопільської, Волинської, Донецької, Житомирської, Харківської, Вінницької, Одеської, Сумської, Закарпатської, Рівненської та Хмельницької областей.
    Цьогорічні покази Docudays UA об’єднані темою «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля.
    Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті.
    Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.
    Центр правової інформації, що діє при відділі документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка співпрацює з громадською організацією МАРТ.
      30 листопада 2017 року у читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулася прес-конференція з нагоди відкриття Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
    У відкритті взяли участь: Аліференко Інна Михайлівна - директор
Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка, Сергій Забара - громадська організація «МART»  Сергій Блєднов – регіональний координатор Docudays UA у Чернігівській області громадської організації «МART», Катерина Данькова – юрист, координатор програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
    На заході були присутні: спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області,  представники Чернігівської загальноосвітньої школа I-III ступенів №34, ЗМІ та громадськість міста.
    Директор бібліотеки Аліференко І. М. розповіла про співпрацю ГО МАРТ з Центром правової інформації ОУНБ ім. В. Г. Короленка, послуги, ресурси та  заходи бібліотеки, про роботу Центру правової інформації та подякувала за співпрацю. Регіональні партнери фестивалю – представники Громадської організації «МART» та Чернігівського громадського комітету захисту прав людини надали інформацію про фільми та заходи, які чекають гостей фестивалю цього року, з 30 листопада по 10 грудня.
    Спеціалісти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Наталія Петухова та Світлана Джола в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» представили виставку-огляд юридичної літератури та ліфлетів Мін'юсту.
    Отже, в Чернігові заплановано три відкритих покази, які відбудуться 2, 6 та 10 грудня. В ці дні відбудуться покази одних з кращих фільмів фестивалю - "Боротьба Джамали", "Живі та нескорені", а також "Війна химер". Відкриті покази будуть супроводжувати зустрічі з правозахисниками та режисерами, покази фільмів у школах, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та тепла дружня "міні-вечірка" документального кіно. Інформація про заходи буде додатково оголошуватись організаторами.
    2 грудня організатори запрошують мешканців Чернігова та його гостей до Культурно-ділового центру «Світогляд», о 16:00, подивитися фільм «Боротьба Джамали». У фільмі шведська журналістка Елін Йонссон фіксувала життя співачки і її сім’ї в Україні та Криму, розповідаючи трагічну історію родини та про її нинішні складнощі, пов’язані з окупацією. Через особистий і сильний портрет Джамали, а також пісню «1944», фільм звертається до історичних подій, депортації кримських татар і до сьогоденної політичної проблеми. Після фільму можна буде поспілкуватися за чашкою кави або чаю із запрошеними правозахисниками громадської організації «КримSOS».
    6 грудня, о 18:00 відбудеться показ фільму «Війна химер». Це особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов’язаний із війною на Сході України. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого. Крім цього, організатори заходу, який буде проходити в читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка  (м. Чернігів, просп. Миру, 41, 2 поверх), підготували для гостей зустріч з  режисерами фільму –  Анастасією та Марією Старожицькими.
   І, нарешті, 10 грудня, о 16:00 фестиваль завершить показ фільму «Живі та нескорені» у форматі дружньої вечірки, місце проведення якої ще додатково буде повідомлено організаторами. Фільм розповість про 2016-й рік. Україною шириться декомунізація. На Львівщині, в самому серці Бандерівського краю, є місто Червоноград, яке прославилося як перше місто Радянського Союзу, де повалили пам'ятник Леніну. Проте навіть 26 років потому, тут тривають запеклі суперечки між прихильниками різних ідеологій. Перед нами полюси українського суспільства: хор російської общини «Жива пам’ять» та співоча чота націоналістів ОУН-УПА «Нескорені», яких об’єднує Червоноградський народний дім. Ця кінострічка – про глибинні, приховані процеси, які насправді криються за поваленням пам'ятників, і про те, як два паралельні світи перетинаються в Червоноградському народному домі.
    Також покази цих фільмів пройдуть у містах та населених пунктах Чернігівщини – Ніжині, Прилуках, Куликівці та Количівці.
Для довідки:
   Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він є неполітичний і некомерційний, проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
Кожного року, восени, Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають з жовтня до грудня (включно). Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.
   Місія Мандрівного фестивалю – створювати можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким чином ми сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.  Реалізуючи нашу місію, ми сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
   Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
   Фестиваль – неполітичний та некомерційний. Вхід на всі кінопокази – вільний.
   Докладніше з програмою регіональних показів можна буде ознайомитись на веб-ресурсах Громадської організації «МART», Чернігівського громадського комітету захисту прав людини а також на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA:

www.mart-ngo.org.ua  
www.protection.org.ua
www.traveling.docudays.org.ua

Контактна особа:
Сергій Блєднов, ГО «MART»
тел.: +38 073 481 37 27









Немає коментарів:

Дописати коментар