Translate

середа, 10 січня 2018 р.

Право на пенсію за вислугу років

   Чи мають право на пенсію за вислугу років тренери-викладачі ДЮСШ?
М. Васильченко, м. Харків

    Відповідь. Право на призначення пенсії за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення за наявності віку та спеціального стажу, визначеного п. «е» ст. 55 Закону України від 05.11.91 р. № 1788 «Про пенсійне забезпечення» (далі — Закон № 1788), за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.93 р. № 909 (із змінами, далі — Перелік № 909).
    При цьому право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають особи, які мали вислугу років на відповідних посадах, не меншу від такої тривалості: на 1 квітня 2015 р. — 25 років; на 31 грудня 2015 р. — 25 років шість місяців. У разі відсутності на ці дати названої тривалості спеціального стажу роботи пенсія за вислугу років призначається за досягнення віку від 50 до 55 років (залежно від дати народження) та за наявності спеціального стажу тривалістю, зазначеною п. «е» ст. 55 Закону № 1788 (на 11 жовтня 2017 р. — 26 років шість місяців).
    Пунктом 21 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058) (набирає чинності з 1 січня 2018 р.) збережено право на пенсію за вислугу років педагогічних працівників за умови, якщо вони на день набрання чинності Законом України від 03.10.2017 р. № 2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі — Закон № 2148) мають вислугу років, потрібну для призначення пенсії за вислугу років.
    Право на пенсію за вислугу років у позашкільних навчальних закладах, до яких належать дитячо-юнацькі спортивні школи, згідно з Переліком № 909 мають директори, їхні заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.
     Тренери-викладачі позашкільних навчальних закладів Переліком № 909 не передбачені.
    Отже, підстави для зарахування до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, періодів роботи на посаді тренера-викладача позашкільних навчальних закладів відсутні.

Джерело:  Право на пенсію за вислугу років // Праця і зарплата. - 2017. - № 48. -  С. 11. 
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар