«Я пенсіонерка. У мене син - інвалід II групи з 2005року довічно. Йому 42 роки. Робочого стажу у сина приблизно 7 років. У 2006-2008 роках він відбував строк у Харківській колонії і там працював. (Посилаю дублікат довідки.) Я два рази зверталася до інспекторів у пенсійному відділі, щоб ці роки додали до стажу. Але мені відмовили, хоча в довідці зазначено, що всі необхідні утримання проводилися. Чому так відбувається?
Мальгінова Г. С., м. Черкаси»
Мальгінова Г. С., м. Черкаси»
Про страхові внески...
До 2004 року діяв Закон України «Про пенсійне забезпечення». Згідно з цим Законом, робота у виправних установах дійсно могла зараховуватися до стажу за умови підтвердження сплати страхових внесків.
У вашій довідці зазначено, що «із заробітної плати засудженого проводилися всі необхідні утримання в порядку, передбаченому Кримінально-виконавчим Кодексом України». При цьому не конкретизовано, чи проводилися в даному випадку відрахування на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.До 2004 року діяв Закон України «Про пенсійне забезпечення». Згідно з цим Законом, робота у виправних установах дійсно могла зараховуватися до стажу за умови підтвердження сплати страхових внесків.
Більш того, з 2004 року діє вже другий Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до нового Закону, головним підтвердженням стажу є не трудові книжки і уточнюючі довідки, а, перш за все, дані з системи персоніфікованого обліку про сплату страхових внесків. Як ми розуміємо, такі дані на вашого сина в зазначеній системі відсутні, тобто нарахування та перерахування страхових внесків з колонії не підтверджується. Отже, Пенсійний фонд не має підстав для заліку зазначеного періоду до стажу.
... і пенсії з інвалідності
Але у вашій справі є й інший бік медалі. Швидше за все, вказані вами два роки стажу взагалі не можуть зіграти ніякої ролі в розрахунку пенсії вашого сина. Навіть якби їх зарахували до стажу, то на загальному розмірі пенсії це все одно б не позначилося. Якщо вашому синові в 2005 році оформили пенсію з інвалідності відповідно до вказаного вище Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», то період з дня встановлення інвалідності до дня досягнення пенсійного віку вже автоматично зараховується до стажу при розрахунку пенсії. Це називається додатковим стажем, який передбачений при призначенні пенсій з інвалідності, що обумовлено статтею 24 зазначеного Закону.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар