Translate

понеділок, 29 січня 2018 р.

Яка пенсія вигідніша?

     «Я з 2010 року на пенсії за вислугою років (педагог). Зараз мені 55 років і 9 місяців, і я маю право вийти на пенсію за віком як вдова офіцера МВС. У Пенсійному фонді мені сказали, що при переході на пенсію за віком коефіцієнт стажу вже не 1,35, а 1, що значно зменшує розмір пенсії, імені краще залишитися на пенсії за вислугою. Чи правильно це? Виходить, що до кінця життя я повинна залишитися на пенсії за вислугою. При цьому я так і не зможу підробляти в школі?
Ханова Н.В., м. Нова Каховка, Херсонська обл.»

Про доплату за стаж...
    Очевидно, що проблема полягає не в коефіцієнті стажу. Після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 3 жовтня 2017 року цей коефіцієнт з 1 жовтня 2017 року знизили всім автоматично.
    Ймовірно, справа в розмірі доплати за понаднормовий стаж. У 2010 році ця доплата вам встановлювалася на більш вигідних умовах: 1% до пенсії за кожен відпрацьований рік понад 20 років. Жінкам, які йдуть на пенсію після 1 жовтня 2011 року, доплата за понаднормовий стаж уже встановлюється за кожен рік, відпрацьований понад З0 років.
    Якщо ви будете переходити на пенсію за віком, то ця доплата буде розраховуватися вже по-новому, тобто за менш вигідною формулою. Все інше в розрахунку має залишитися незмінним. При таких умовах пенсія дійсно може зменшитися.

... і підробіток на пенсії
    Що ж стосується підробітку в школі, то тут багато що залежить від того, яку роботу ви хочете там виконувати і яким чином будуть оформлені трудові відносини з роботодавцем.
    Якщо ви оформили пенсію за вислугу років як педагог, то, звичайно, влаштуватися назад учителем і одночасно отримувати такий вид пенсії не можна, принаймні до тих пір, поки ви не досягнете пенсійного віку. Якщо мова йде про роботу в школі на іншій посаді, яка не вплине на пенсію за вислугою років, то цей варіант можна розглядати. У будь-якому випадку перед тим, як прийняти рішення піти працювати, про це необхідно повідомити Пенсійний фонд і, звичайно, проконсультуватися, як це може відбитися на розмірі пенсії та її виплаті.

Джерело:  Яка пенсія вигідніша? // На пенсії. - 2018. - № 1. -  С. 3. 
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар