Translate

субота, 3 березня 2018 р.

Щодо атестації робочих місць

    Якщо попередня атестація робочих місць за умовами праці проводилася у 2006 р., а чергова атестація — у грудні 2014 р., чи можна зарахувати працівникам весь період роботи із шкідливими умовами праці між атестаціями, якщо є документ, який підтверджує, що за цей період умови г не змінювалися?
Н. Гончар, Одеська 

    Відповідь. Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверд» го постановою Кабінету Міністрів України від 01.08 № 442, атестація проводиться атестаційною ком склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені коле ним договором, але не рідше як один раз на п'ять років. 

    Результати атестації (як вперше проведеної, так чергової) застосовуються для обчислення стажу, яки право на пенсію за віком на пільгових умовах, упродовж п'яти років після затвердження її результатів, за у якщо впродовж цього часу на підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, та, робоче місце), що дають право на призначення за віком на пільгових умовах (п. 4.2 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, і показників при обчисленні стажу роботи, що дає на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці України від 18.11.2005 р. № 383;
    Тобто дата і термін проведення чергової атестації визначаються з урахуванням того, що вона має бути шена до закінчення терміну попередньої атестації 
    Отже, в разі порушення терміну проведення чергової атестації для зарахування періодів роботи праці що перевищують п'ятирічний період, немає підстав.

Джерело: Щодо атестації робочих місць // Праця і зарплата. - 2018. - № 7. -  С. 16.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар