Чи має право реєстратор медичний поліклініки ) на додаткову відпустку за особливий характер праці?
В. Кухарчук, Сумська обл.
В. Кухарчук, Сумська обл.
Відповідь. За Положенням про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 р. № 267 (із змінами), це Міністерство є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я, затвердження номенклатури медичних посад, визначення вимог до професійної підготовки тощо.
Виходячи з цього МОЗ України забезпечило розроблення та затвердило наказом від 29.03.2002 р. № 117 випуск 78 «Охорона здоров'я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, у який до розділу «Технічні службовці» увійшла професія «реєстратор медичний».
Ця професія і раніше не була включена до Номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників, затвердженої наказом МОЗ України від 23.10.91 р. № 146 (із змінами, внесеними згідно з наказом від 01.02.2001 р. № З9)
Щодо щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, то право працівників на таку відпустку визначається відповідно до Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних г< графічних і геологічних умовах та умовах підвищеного | зику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову е пустку за особливий характер праці, затвердженого і постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290 (у редакції постанови від 13.05.2003 р. № 679, із змінами внесеними постановою від 16.12.2004 р. № 1674).
Право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до семи календарних днів відповідно до розділу XVII «Охорона здоров'я, освіта та соціальна допомога» названого Списку мають лише реєстратори медичні, зайняті в архівах у психіатричних закладах (поз. 31а, 45а).
Оскільки інші реєстратори медичні цим розділом Списку не передбачені, як не були вони передбачені і ран чинними Списками, тому права на таку відпустку в як не мали, так і не мають.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про відпустки» таким працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, що відлічується з дня укладення трудового договору.
Джерело: Право на щорічну додаткову відпустку // Праця і зарплата. - 2018. - № 7. - С. 16.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар