Чи мають право на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці працівники, зайняті у виробництві свинцю і лігатури? Чи є нині чинною постанова Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 25.10.74 р. № 298/П-22?
П. Степаненко, м. Львів
Відповідь. Державні гарантії та відносини, пов'язані з відпусткою, регулюються Конституцією України, Законом України «Про відпустки», КЗпП, іншими законами та нормативно-правовими актами України.
Право працівників на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці визначається за Списком виробництв, робіт, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290 (із змінами).П. Степаненко, м. Львів
Відповідь. Державні гарантії та відносини, пов'язані з відпусткою, регулюються Конституцією України, Законом України «Про відпустки», КЗпП, іншими законами та нормативно-правовими актами України.
Так працівникам, зайнятим у виробництві свинцю, право на таку відпустку визначається згідно з підрозділом «Виробництво свинцю» розділу II «Металургія та виробництво коксу» названого Списку.
Зокрема, плавильникам, зайнятим у процесах відновної плавки в печах свинцевого агломерату та свинцево-вмісних матеріалів, плавки руди або агломерату, приготування свинцево-кальцієвої або іншої лігатури та її завантаження тощо, надається право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 28 календарних днів.
Конкретна тривалість такої відпустки встановлюється колективним або трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівників в цих умовах (ст. 7 Закону України «Про відпустки»).
Відповідно до ст. 51 КЗпП скорочена тривалість робочого часу встановлюється для працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці за Переліком виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 р. № 163.
З набранням чинності названими законами, Списком та Переліком постанова Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 25.10.74 р. № 298/П-22 «Об утверждении Списка производств, цехов, профессий и должностей с вредными условиями труда, работа в которых дает право на дополнительный отпуск и сокращенный рабочий день» утратила чинність.
Джерело: Право на щорічну додаткову відпустку // Праця і зарплата. - 2018. - № 7. - С. 16.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар