У якому порядку надаються J щорічні основні та додаткові відпустки за нормами чинного законодавства України лікарям — судово-медичним експертам, які працюють у бюро судово-медичних експертиз як зовнішні сумісники та мають стаж роботи на цій посаді — більш ніж 15 років?
Т. Салій, м. Київ
Відповідь. Сьогодні тривалість щорічної основної відпустки судових експертів визначається відповідно до норм Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) і становить 24 календарних дні.
За пунктом 1 ч. 1 ст. 8 Закону окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, надається додаткова відпустка відповідно до Списку виробництв, робіт, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290 (зі змінами).Т. Салій, м. Київ
Відповідь. Сьогодні тривалість щорічної основної відпустки судових експертів визначається відповідно до норм Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) і становить 24 календарних дні.
Згідно з підрозділом «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров'я, соціального захисту населення та освіти» розділу XVII «Охорона здоров'я, освіта та соціальна допомога» названого Списку право на таку відпустку тривалістю до семи календарних днів мають усі лікарі, які працюють в установах охорони здоров'я, освіти та соціального забезпечення, в тому числі зазначені в листі.
Конкретна тривалість відпусток за особливий характер праці встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ст. 8 Закону).
Згідно з Порядком застосування названого Списку, затвердженим наказом Мінпраці України від 30.01.98 р. № 16, зареєстрованим у Мін'юсті України 30.01.98 р. за № 57/2497, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно до фактично відпрацьованого часу. У розрахунок часу, що дає право працівникові на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менш як половину тривалості робочого дня, встановленого для такої категорії працівників.
Отже, фактична тривалість такої відпустки залежить від кількості фактично відпрацьованих працівником днів, у які він був зайнятий в умовах, передбачених Списком, не менш як половину тривалості робочого дня.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону працівникам з ненормованим робочим днем надається щорічна додаткова відпустка тривалістю до семи календарних днів згідно зі списками професій, робіт і посад, визначених колективним договором (угодою).
Щорічна додаткова відпустка, передбачена п. 1 і 2 ч. 1 ст. 8 Закону, надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником.
Для застосування норм ч. 2 постанови Верховної Ради України від 15.11.96 р. № 505/96-ВР «Про порядок введення в дію Закону України «Про відпустки» в такому випадку не вбачається правових підстав.
Джерело: Порядок надання відпусток лікарям судово-медичним експертам // Праця і зарплата. - 2018. - № 8. - С. 10.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар