Translate

вівторок, 15 травня 2018 р.

Про оплату праці осіб, які працюють у гірських районах

    На яких підставах і чому працівникам, які працюють на територіях, яким надано статус гірських, доплата за роботу в таких регіонах ураховується в мінімальній зарплаті? 
О. Антонович, Закарпатська обл.
 
    Відповідь. За постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.95 р. № 648 «Про умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах» на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки та посадові оклади працівників, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії з оплати праці, а також установлені за рішеннями Кабінету Міністрів України або за його дорученням, підвищуються на 25%.
    Згідно зі ст. 1 Закону України «Про оплату праці» (далі — Закон) заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за .виконану ним роботу.
    Відповідно до ст. З1 Закону (в редакції Закону України від 06.12.2016 р. № 1774- VІІІ) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
    Тобто, якщо працівник виконав місячну норму праці, йому мають нарахувати заробітну плату, не нижчу від розміру мінімальної заробітної плати.
    Частиною 2 ст. З1 Закону визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
    Отже, якщо працівникові встановлено доплати за роботу у важких і шкідливих та особливо важких й особливо шкідливих умовах праці, які виплачуються за результатами атестації робочих місць, доплату за використання дезінфікуючих засобів, за роботу в нічний час, підвищену оплату роботи в надурочний час, інші виплати, визначені другим абзацом ст. З1 Закону, то вони мають виплачуватися понад розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн).    :
    Виплати, не перелічені ч. 2 ст. З1 Закону, мають ураховуватися в мінімальній заробітній платі.

Джерело:   Про оплату праці осіб, які працюють у гірських районах // Праця і зарплата. - 2018. - № 17. -  С. 13.
Журнал знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар