Translate

понеділок, 5 листопада 2018 р.

Як покарати образника-сусіда?

    Як притягнути до відповідальності 41 сусіда, який постійно спричиняє словесні образи, щоразу висловлює нецензурну лайку на адресу мене і моєї родини? У поліцію зверталась неодноразово, але безрезультатно — правоохоронці обмежуються профілактичною бесідою.
Олена Миколаївна, с. Миколаївка, Дніпропетровська обл.

    У такій ситуації ми можемо говорити про вчинення вашим сусідом адміністративного правопорушення: дрібного хуліганства. Тому у вас є два шляхи: перший — звертатись у поліцію із заявою щодо притягнення сусіда до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП. У такій заяві слід зазначити свідків образ, їх контактні дані, описати, у чому конкретно виражається хуліганство та зазначити, що такі дії сусідом вчиняються вже не вперше, тому ви просите притягнути його до адміністративної відповідальності. Дрібне хуліганство (нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші дії, що порушують громадський порядок) тягнуть за собою накладення штрафу від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 119 грн) або громадські роботи на строк від 40 до 60 год., або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб. Другий шлях — це звернення з позовом про захист честі, гідності та ділової репутації. У судовому порядку ви можете стягнути із сусіда витрати на судовий процес, залучення адвоката і моральну шкоду.

Джерело: Як покарати образника-сусіда? // Жінка. - 2018. - № 9 . -  С. 35.
Журнал знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41Немає коментарів:

Дописати коментар