Translate

субота, 14 грудня 2019 р.

Дії банку правомірні?

    «...При оплаті послуг ЖКГ у відділку «Ощадбанку» у мене зажадали вказати мій персональний мобільний номер. Причому в інших відділках цього ж банку номер не вимагали, у зв'язку з чим у мене виникло питання: «Чи має право банк вимагати персональний номер телефону при оплаті послуг ЖКГ? Якщо так, то на яких підставах?»
Шихайлов І.В., м. Одеса»


    Ми звернулися до прес-служби «Ощадбанку», де нам пояснили дії працівників банку так:
    - Здійснюючи обробку персональних даних клієнта відповідно до чинного законодавства України (Закон України «Про банки та банківську діяльність) і нормативно-правовими актами НБУ «Ощадбанк» оновив програмне забезпечення з приймання платежів. Програма передбачає створення «Особистого кабінету» платника, в якому буде зберігатися історія платежів клієнта. Відповідно, для ідентифікації клієнта при проведенні платежу касир уточнює номер його телефону.
    На думку представників банку, така новація дозволить зменшити час проведення платежу. А при виникненні нестандартної ситуації, наприклад, повернення коштів, банк матиме змогу зв'язатися з платником для уточнення даних щодо платежу.
    Крім того, відповідно до «Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні», затвердженої постановою Правління НБУ №103 від 25.09.2018 року (в редакції 07.02.2019 р.), банки самостійно визначають додаткові реквізити, потрібні для здійснення переказу готівки. Зокрема - і контактну інформацію про клієнта:
•    місце проживання;
•    номер телефону;
•    електронну пошту.
   До речі, номер телефону клієнта записують з його слів.

Джерело: Дії банку правомірні? // На пенсії. - 2019. - № 25. - С. 3.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар