Як визначити базу для нарахування єдиного внеску в разі одночасної виплати доходів за минулий, поточний та майбутні періоди?
Відповідь. За частиною 5 ст. 8 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) для платників, зазначених ст. 4 цього Закону, встановлюється в розмірі 22% визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази для нарахування єдиного внеску.
Згідно з п. 9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435), на одну застраховану особу допускається кілька записів у таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435, якщо протягом одного звітного періоду нарахування проводилося за поточні та майбутні виплати (за час відпустки, допомога по вагітності та пологах, за минулі (за листком тимчасової непрацездатності та перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду — середня заробітна плата за вимушений прогул) періоди.
Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не може зазначатися у звітному місяці за майбутні та минулі звітні періоди, за винятком відпустки, відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами та випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду.
За наявності кількох рядків по одній застрахованій особі кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця зазначається лише в одному, а саме в тому, в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їхньої наявності).
Таким чином, нарахування єдиного внеску працівникові, якому розраховуються суми за час відпустки за поточний і майбутній періоди, проводиться за кожний період окремо. При цьому сплата єдиного внеску проводиться з усієї суми нарахованих за час відпустки сум у місяці, в якому було проведено нарахування.
Так, для працівника, який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував у відпустці, де загальна сума нарахованого доходу за поточний місяць (сума нарахованої заробітної плати за відпрацьований час та частина суми за час відпустки, нарахованих за час перебування працівника у відпустці в поточному місяці) не перевищує
розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску.
Водночас єдиний внесок на другу частину суми за час відпустки нараховується на фактично нараховану суму, оскільки ці доходи включаються до бази для нарахування
єдиного внеску майбутнього періоду.
Джерело: Визначення бази для нарахування єдиного внеску // Праця та зарплата. - 2020. - № 9. - С. 24.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар