Translate

субота, 9 листопада 2019 р.

Щодо порядку подання документів для призначення та перерахунку пенсій

    На обліку в органах Пенсійного фонду України перебуває Бобрик Павло - іноземець. При призначенні пенсії надав посвідку на постійне проживання в Україні. За допомогою на поховання звертається дочка на померлого іноземця - Бобрика Павла та надає свідоцтво про смерть на Бобрика Павла Павловича. Чи можна провести виплату допомоги на поховання, якщо у посвідці на постійне місце проживання зазначено «прізвище та ім'я», а в свідоцтві про смерть «прізвище, ім'я та по батькові»?

    Відповідно до статті 8 Закону 1058 іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на отримання пенсійних виплат і соціальних послуг із системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування нарівні з громадянами України на умовах та в порядку, передбачених цим Законом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
    Пунктом 1 б Порядку 22-1 передбачено, що особа, яка звертається за пенсією (незалежно від виду пенсії), повинна пред'явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання/реєстрації та вік).
    Документом, що засвідчує особу, місце її проживання (реєстрації] та вік для іноземців та осіб без громадянства є, зокрема, посвідка на постійне проживання.
    Порядок оформлення посвідки на постійне проживання, технічний опис бланків посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 № 251. Зазначеною постановою не передбачено зазначення у посвідці на постійне проживання «по батькові» особи.
    Якщо свідоцтво про смерть та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану на Бобрика Павла оформлені відповідно до законодавства, виплата допомоги на поховання здійснюється з урахуванням наданих документів.

Джерело: Щодо порядку подання документів для призначення та перерахунку пенсій // Вісник пенсійного фонду України. - 2019. - № 10. - С. 37.
Журнал знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Опублікувати коментар