При низькій заробітній платі перерахунок пенсії призводить до зниження коефіцієнта зарплати. Це означає, що таким він залишиться назавжди? Яким чином можна заблокувати коефіцієнт зарплати від зниження?
Згідно зі статтею 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», працюючий пенсіонер має право на перерахунок пенсії за час, відпрацьований після виходу на пенсію. Такий перерахунок може бути зроблений лише за стажем або й за стажем, і за зарплатою. Стаж при такому перерахунку додається в будь-якому разі. А перерахунок за зарплатою проводиться лише в тому разі, якщо заробіток за останні два роки роботи призводить до збільшення індивідуального коефіцієнта зарплати.
За чинними правилами знижувати індивідуальний коефіцієнт зарплати не мають права. Якщо перерахунок пенсії за зарплатою робити невигідно, то перерахунок пенсії роблять лише за стажем. Все це прораховується автоматично.Згідно зі статтею 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», працюючий пенсіонер має право на перерахунок пенсії за час, відпрацьований після виходу на пенсію. Такий перерахунок може бути зроблений лише за стажем або й за стажем, і за зарплатою. Стаж при такому перерахунку додається в будь-якому разі. А перерахунок за зарплатою проводиться лише в тому разі, якщо заробіток за останні два роки роботи призводить до збільшення індивідуального коефіцієнта зарплати.
До речі, перерахунок пенсії за зарплатою (якщо це вигідно) може бути здійснений лише за наявності щонайменше двох років неврахованого стажу. А перерахунок пенсії за стажем проводиться незалежно від часу, відпрацьованого після виходу на пенсію, головне - щоб з моменту призначення пенсії або останнього перерахунку минуло не менше двох років.
Джерело: Чи можуть знизити коефіцієнт зарплати? // На пенсії. - 2019. - № 52. - С. 2.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар