Translate

вівторок, 28 липня 2020 р.

Про нарахування та сплату єдиного внеску

    ФОП, що перебуває на загальній системі оподаткування, сплатив ЄСВ не із суми чистого доходу, а в розмірі мінімального страхового внеску: чи є наслідки?

    Відповідь. Для фізичних осіб — підприємців (далі — ФОП), які застосовують загальну систему оподаткування, базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) є сума доходу (прибутку), одержаного від їхньої діяльності, що підлягає обкладанню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць

    Якщо таким платником не одержано доходу (прибутку) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу для нарахування, але не більш ніж максимальна величина бази нарахування єдиного внеску, встановлена Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
    Ця категорія платників зобов'язана сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом. за який сплачується єдиний внесок (абзац третій ч. 8 ст. 9 Закону № 2464).
    Суми єдиного внеску, сплачені протягом року (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня звітного року та до 20 січня року, наступного за звітним роком), ураховуються ФОП на загальній системі оподаткування під час остаточного розрахунку, який проводиться ними за календарний рік до 10 лютого наступного року, згідно з даними, зазначеними у Податковій декларації про майновий стан і доходи (далі — Декларація), що формується платником на підставі даних Книги обліку доходів та витрат, яку ведуть ФОП, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі — Книга). Форма Книги затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 р. №481.
    Отже, Законом № 2464 визначено чіткі умови щодо сплати єдиного внеску в розмірі, не меншому за розмір мінімального страхового внеску, але не більше від максимальної величини бази для нарахування єдиного внеску для ФОП. який перебуває на загальній системі оподаткування, за кожний місяць такого кварталу.
    Водночас нормами чинного законодавства не передбачено застосування відповідальності до ФОП на загальній системі оподаткування; якщо за наслідками звітного кварталу ним сплачено єдиний внесок у розмірі мінімального страхового внеску із розрахунку за кожний місяць, але менш ніж з розміру чистого доходу, визначеного за такий квартал згідно З даними Книги.

Джерело:   Про нарахування та сплату єдиного внеску // Праця та зарплата. - 2020. - № 12. - С. 12.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Опублікувати коментар