Translate

вівторок, 30 листопада 2021 р.

ПЕНСІЇ ПРАЦІВНИКАМ ШКІДЛИВИХ ПРОФЕСІЙ. АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

    У період карантину на підприємстві, де я працювала малярем, було встановлено скорочений графік роботи, чотири години щоденно. Чи буде за таких умов зараховано період цієї роботи до пільгового стажу?

     На жаль, ні. Цей період не буде зараховано до пільгового стажу, оскільки законодавством визначено, що за Списком № 1 людина повинна відпрацьовувати щоденно не менше 6 годин, а за Списком № 2 — не менше 8.

     Водночас є підприємства, які встановлюють скорочений робочий тиждень: наприклад, чотири дні на тиждень, але протягом повного робочого дня. У такому разі обчислення пільгового стажу здійснюється відповідно до пункту 7 Наказу 383, яким визначено, що у разі неритмічної роботи підприємства чи організації підрахунок пільгового стажу здійснюється в такому порядку: загальна кількість днів, протягом яких працівник повний робочий день був зайнятий на роботах із шкідливими умовами праці, ділиться на 25,4 — із шестиденним робочим тижнем і на 21,2 — із п’ятиденним робочим тижнем.

Режим доступу 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар