Translate

середа, 26 квітня 2023 р.

Як оскаржити рішення медико-соціальної експертної комісії?


Медико-соціальна експертиза – встановлення ступеня стійкого обмеження життєдіяльності, групи інвалідності, причини і часу їх настання, а також доопрацювання та затвердження індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (дитини з інвалідністю) в рамках стратегії компенсації на основі індивідуального реабілітаційного плану та комплексного реабілітаційного обстеження особи з обмеженням життєдіяльності.

На період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи значно спрощена. А саме: МСЕК здійснюють свої функції за принципом екстериторіальності.

Зокрема, на період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування міські, міжрайонні та районні медико-соціальні експертні комісії здійснюють свої функції із забезпеченням принципу екстериторіальності та забезпечують проведення медико-соціальної експертизи незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

Також у разі коли особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.

Важливо, що в умовах воєнного часу п. 5 постанови КМУ від 03.12.2009 №317 “Питання медико-соціальної експертизи” не застосовується. Саме цей пункт визначав причини інвалідності, за якими встановлення інвалідності заочно не проводилося.

Наразі МСЕК мають право оглядати пацієнтів і приймати рішення заочно з такими причинами інвалідності, як:

  • трудове каліцтво;

  • професійне захворювання;

  • захворювання, одержане під час проходження військової служби і служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту та Держспецзв’язку;

  • захворювання, пов’язане з впливом радіоактивного опромінення внаслідок аварії на ЧАЕС.

Якщо ж ви хочете оскаржити рішення комісії, то це можливо зробити протягом одного місяця. Для цього необхідно звернутися до самої комісії, або до центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Де буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення. Це рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України.

Після відповідного обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які мають рекомендаційний характер для комісії.

Зазначимо, що рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді в установленому законодавством порядку.

МОЗ звертає увагу, якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права, звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.

За матеріалами Урядового порталу

Режим доступу

 

Немає коментарів:

Дописати коментар