Нардепи пропонують направити 1,2 мільярда гривень із іномовлення і серіалу “Інгулець” на потреби Збройних сил України.
Група народних депутатів 25 липня зареєструвала у Верховній Раді проєкт закону “Про внесення змін до додатку №3 закону України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” щодо пріоритетності державних видатків на забезпечення діяльності Збройних Сил України”.
У пояснювальній записці до документа зазначається, що нещодавно у ЗМІ з’явилась інформація про закупівлю державою виробництва 53-ох серіалів загальною вартістю близько 400 мільйонів гривень.
Його замовником виступило держпідприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України”, підпорядковане Мінкульту.
“Судячи з опублікованих у відкритих джерелах фрагментів синопсисів деяких замовлених державою серіалів, можна зробити попередній висновок про вкрай низьку культурну, естетичну і просвітницьку цінність даного контенту”, – зазначають автори законопроєкту.
Вони додають, що за ці гроші можна було б купити сотні чи навіть тисячі автомобілів, дронів, аптечок, бронежилетів та іншого спорядження для Захисників і Захисниць України.
“Ці потреби наразі закриваються коштом самих військовослужбовців, волонтерів і небайдужих громадян. Водночас Уряд фінансує створення розважального контенту, який у часи війни за існування Української держави і Української нації є недоречним і несвоєчасним”, – висловлюють думку нардепи.
У зв’язку з цим депутати пропонують цим законопроєктом видатки із бюджетної програми 3801020 “Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансова підтримка системи державного іномовлення України” у розмірі 1,2 мільярда гривень спрямувати на бюджетну програму 2101020 “Забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни”.
“При цьому враховано, що на сьогодні загальний обсяг призначень за програмою 3801020 зменшений до 1,8 мільярдів гривень (на майже 100 мільйонів гривень), а касові видатки (витрачені кошти) склали майже 0,6 мільярда гривень”, – додають автори законодавчої ініціативи.
У разі прийняття даного закону він набере чинності через десять днів з дня його опублікування.
За матеріалами інформаційного порталу "Юридичний факт"
Режим доступуБажаєте першими отримувати найактуальніші новини?
Натисніть "стати прихильником"
Немає коментарів:
Дописати коментар