Translate

пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

Деяки питання з оплати праці

    Щодо затримання розрахункових виплат під час звільнення працівника.
 Працівника було звільнено 9 липня 2015 р. Під час звільнення йому нарахували місячну вихідну допомогу, одноразову допомогу в розмірі тримісяч­ної середньої зарплати за стаж роботи, які він одер­жав 17 вересня 2015 р., оскільки в день звільнення не працював, а підприємство йому про це не повідоми­ло. Чи має він право на відшкодування згідно зі ст. 117 КЗпП за затримання виплати нарахованих під час звільнення сум?
  П. Романів,                                                                                                                                           Львівська обл.

   Відповідь. За статтею 116 КЗпП під час звільнення працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення. Якщо пра­цівник у день звільнення не працював, то суми мають бути виплачені не пізніше від наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
   Повний розрахунок під час звільнення — це виплата за­робітної плати, належної працівникові до дня звільнення (включаючи цей день, адже він є останнім робочим днем); індексації; компенсації за всі дні невикористаних відпусток тощо.
   Згідно зі ст. 117 КЗпП у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у зазначені строки за відсутності спору про їхній розмір підприємство, установа, організація по­винні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку. За на­явності спору про розміри належних звільненому праців­никові сум власник або уповноважений ним орган пови­нен сплатити відшкодування в тому разі, коли спір вирі­шено на користь працівника. Якщо спір вирішено на ко­ристь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
   Відповідно до п. 32 постанови Пленуму Верховного Су­ду України від 06.11.92 р. № 9 «Про практику розгляду су­дами трудових спорів» (із змінами) вимоги працівника про стягнення середнього заробітку за час затримки розра­хунку підлягають задоволенню в тому разі і за той період, коли з вини власника або уповноваженого ним органу бу­ло затримано видачу трудової книжки або неправильне формулювання причин звільнення в трудовій книжці пере­шкоджало працевлаштуванню працівника.


Деякі питання з оплата праці // Праця i зарплата. - 2016. - 6 лип.(№ 25). -  С. 13
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар