Translate

пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

Деякі питання з оплата праці

    Роз'яснює начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Неля СИНЬКО
Оплата роботи із суміщенням професій (посад)
Чи мала оплачуватися і як робота із суміщенням посад, яку працівниця виконувала поряд із своєю роботою?
 
Н. Тєрєщєнко,
Миколаївська обл.

   Відповідь. Постанова Ради Міністрів СРСР від 17.09.86 р. № 1115 «Про удосконалення організації заробітної плати та введення нових тарифних ставок і посадових окладів працівників виробничих галузей народного господарства» втратила чинність після ухвалення 23 березня 1995 р. За­кону України «Про оплату праці» (далі — Закон), який є ос­новним регулюючим документом з оплати праці в Україні.
   Відповідно до ст. 15 Закону форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми поса­дових окладів, умови запровадження й розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, ком­пенсаційних і гарантійних виплат установлюються підпри­ємствами самостійно в колективному договорі з дотри­манням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.
   Отже, працівник має право на оплату своєї праці відпо­відно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.
   Обов'язок виконувати роботу, обумовлену трудовим договором, передбачає погодження питання, яку саме роботу має виконувати працівник. Конкретний перелік обов'язків працівника визначається посадовою (робо­чою) інструкцією, з якою він має бути ознайомлений під підпис. При цьому посадовою інструкцією може бути роз­ширено зміст функцій за посадою (професією), яку обі­ймає працівник, за рахунок внесення до неї робіт, що не стосуються спеціальності, посади.
   Тобто за виконання функцій, визначених посадовою інструкцією, працівник одержує основну заробітну плату згідно з умовами трудового договору.
   За статтею 105 КЗпП працівникам, які виконують на то­му самому підприємстві, в установі, організації поряд із своєю роботою, обумовленою трудовим договором, до­даткову роботу за іншою професією (посадою) без звіль­нення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад), розмір якої встановлюється на умовах, передбачених колективним договором.
   Основними умовами для встановлення доплати за су­міщення професій (посад) є вакантна посада та видаван­ня наказу (розпорядження) про доручення працівникові виконування додаткових обов'язків у порядку суміщення професій (посад).
іншого законодавством не передбачено.
 
Деякі питання з оплата праці // Праця i зарплата. - 2016. - 6 лип.(№ 25). -  С. 13
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар