Після нового опалювального сезону українцям обіцяють монетизувати невикористані субсидії.
Українцям, які мають субсидію й минулої зими зекономили під час оплати за газ та тепло, усі переплати обнулять. Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів, чим неабияк обурив людей.
Чому влада позбавила громадян "опалювальних заощаджень", ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".
У новий опалювальний сезон українці увійшли з новими правилами надання субсидій. Торік влада закликала тих, хто має субсидії, економити на опаленні газом. Тож – мерзли, економили та отримали море люті, прокльони і саркастичні розчарування на кшталт "нас вкотре використали".
Особливо актуальною ця тема стала, щойно розпочався опалювальний сезон 2016 року. У висловах українці не шукали зайвих слів, лаяли владу, бажали їй "усього найкращого" і з сумом ставили риторичні запитання: "А що тепер робити?".
Минулої зими Кабмін надав кожному українцю із субсидією 7 пільгових кубометрів газу на обігрів одного квадрату житла на місяць. І запевнив – усе, що люди зекономлять, не зникне, а перейде на наступний опалювальний сезон. Новий опалювальний сезон стартував, але Кабмін передумав і анулював торішнє зекономлене тепло.
"Якщо людина піде до суду щось доводити, то перспективи будуть погані, оскільки Кабмін з формальної точки зору поступив так, як він міг поступити. Він прийняв таке рішення, рішення набуло законної сили", – говорить юрист Михайло Ілляшев.
Українці не лише втратили свої переплати. Цього року уряд ще й урізав пільгу на опалення газом з семи до 5,5 кубометра. Мовляв, минула зима була теплою. Тоді як розрахунки велися з огляду на сильні морози.
"По суті, ми мали два тижні зими замість шести місяців. І друге, соціальні нормативи потребують корегування і вони були елементарно завищені, бо до розрахунку бралися минулі опалювальні періоди, коли зима була більш холодною", – пояснив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
Пільги урізали, переплати скасували, але не остаточно. Тепер заощаджувати необхідно протягом більш менш теплих місяців опалювального сезону – у жовтні та листопаді. Влада обіцяє, що вся економія буде врахована під час холодів у грудні, січні та лютому. Тобто субсидію можна використати протягом шести місяців опалювального сезону.
А вже зекономлені кошти субсидії обіцяють монетизувати. Але ж знову – українці на руки отримають не всі зекономлені гроші. Детальніше про монетизацію субсидій читайте на ТСН.ua за цим посиланням.
Режим доступу
Режим доступу
Немає коментарів:
Дописати коментар